Karta žiaka - základné údaje

English Russian Čeština Lithuania

Základné údaje
Povinné údaje su Meno a priezvisko a všetky ostatné údaje môžete kedykoľvek zadať neskôr.

Údaje, ktoré sú označené ikonkou:

- sú položky, ktoré sa posielajú do MŠMT.

- sú údaje na aktuálny šk. rok. Ostatné údaje neoznačené touto ikonkou sú platné celé štúdium žiaka.

- sú údaje, ktoré podporujú zmenu počas štúdia: Zmeny počas štúdia

Niektoré údaje sú nastavené v triede a u žiaka sa nastavenie preberá podľa triedy. Čiže údaje u žiaka nemusíte ešte raz nastavovať, ale môžete vlastnosť prebrať "podle třídy". Iba ak má žiak inú vlastnosť ako trieda, tak iba vtedy políčko nastavíte.

Zákonný zástupca žiaka
Program Vám umožňuje zadať údaje o otcovi a matke cez sprievodcu nastavením ako admin: Administrátor - ako vygenerovať kontá pre rodičov?, cez triedneho učiteľa: Triedny učiteľ - ako vytvoriť prístup pre rodičov svojich žiakov do EduPage? alebo v karte žiaka. V záložkách otec, matka je možnosť špecifikovať, kto z nich je "preferovaný kontakt".

V prípade, že žiak už nemá rodičov alebo zákonný zástupca je niekto iný, vypíšte tieto údaje do "zákonného zástupcu" a že ide o preferovaný kontakt. Políčko "preferovaný kontakt" znamená, že meno tohto rodiča sa vytlačí v rozhodnutí vydané školou.

Zadávať rodičov je vyhodnejšie cez sprievodcu nastavením: Administrátor - ako vygenerovať kontá pre rodičov?, ale ak chcete môžete rodičov zadávať priamo v karte žiaka kliknutím na "Rodiče" pridaním otca, matky alebo iného zákonného zástupcu:

štandardne zadáte údaje rodiča a uložíte

dalšieho rodiča potom môžete pridať už cez zadaného rodiča otca alebo matku

Pozri aj: Ako evidovať odbory so zameraním