Import študentov z programu dmSoftware, ktorý bol prevedený do Školy Online

skola online, skolaonline

Zvolíte položku "Výstupy - Tiskové sestavy - Seznam sestav":

Pre export potrebných dáta zvoľte v "tiskové sestavě organizace - nová sestava":

kde zadáte názov zostavy a zaradíte ju do zložky "tiskové sestavy organizace"

a po slačení "uložiť" sa vám tlačová zostava uloží do zostáv, kde si danú zostavu kliknutím na ikonku "definovat strukturu sestavy" a následne nadefinujete

Zobrazí sa nám prázdna štruktúra "tisková sestava", do ktorej budeme pridávať postupne dátové skupiny pomocou pluska. Najprv môžete pridať napr. žiakov

žiakom pridajte dátové polia: vždy vyklikajte všetky políčka: okrem políčka Fotografie

k žiakom následne priradťe triedu: cez ikonku plus vytvoríte podúroveň žiaka

kde zasa vyklikáte všetky dátové polia, tak ako pri žiakoch.
Ak chcete vyexportovať všetky údaje z tohto software, tak je potrebné zadefinovať celú štruktúru nasledovne:

Pozn.: Políčko "Číselník statu" je potrebné vybrat "Číselník statu - Student - trvalé bydliště":

Teraz môžeme pristúpiť ku generovaniu zostavy pomocou "generuj zostavu"

Pomocou "exportuj XML data" sa vám vygeneruje sa vám .xml súbor, ktorý môžete importovať na edupage stránku.

Potom je potrebné zadefinovať druhú zostavu presne týmto istým postupom nasledovne:

a podobne "generuj zostavu" a "exportuj xml dáta".

pre export maturít alebo záverečných skúšok, ktoré sú potrebné pre export dát do MŠMT vytvoret export s takouto štrukúrou:

Dáta v Škole Online sú uložené po rokoch, čiže ak chcete exportovať dáta aj z minulosti, potrebné je vygenerovať .xml súbor za každý šk. rok podľa tohto návodu.

Import spravíte na edupage stránke v Agende Online v položke "Soubor - Import - Import ze školního informačního systému", kde zvolíte školní informační systém Škola Online:

potvrdíte, presuniete tu oba .xml súbor a dáta importujete.
Ďalej môžete pokračovať v importe podľa návodu: Funkcia "Import zo školského informačného systému"

Import dát na edupage stránku vieme spraviť za vás, stačí nám zaslať .xml dáta. V prípade záujmu nás kontaktujte na adrese: info@edupage.org