Ako nahrať fotografie žiakov a učiteľov na Edupage stránku

English Deutsch Polish Russian Čeština Lithuania Hebrew Thai

Fotografie môžete naimportovať z jedného súboru: Ako naimportovať fotografie žiakov a učiteľov na Edupage stránku

Alebo nahrať ich po jednom.
Prihláste sa na Edupage stránku ako Administrátor, zvoľte menu - Agenda Online - Nástroje - Fotografie. Otvorí sa vám okno s menami žiakov/učiteľov, pre rýchlejšiu prácu s nahrávaním fotografií môžete hneď zvoliť výber konkrétnej triedy.
Na disku na vašom počítači si pripravte súbor s fotografiou vo formáte JPG. Tento súbor následne myšou potiahnite do prehliadača do políčka na fotografiu. Fotografia sa automaticky oreže/preškáluje na štvorcový formát (128x128) a nastaví sa príslušnému žiakovi/učiteľovi.

Kde sa fotografie používajú
Fotografie žiakov sa automaticky zobrazia v triednej knihe pri voľbe chýbajúcich žiakov na hodine a takisto v karte žiaka v Agende Online.

Čo môžem robiť s fotografiou?
Fotografiu môžem otočiť vpravo/vľavo, stiahnuť a odstrániť pomocou ikoniek pri mene žiaka:

Môže fotografie žiakov nahrávať aj triedny učiteľ?
Áno. Po prihlásení ako učiteľ treba kliknúť na Agendu Online a presne tým istým spôsobom ako administrátor.