Aké práva môže mať priradené učiteľ?

V Karte učiteľa, záložka "uživatelská práva" je možnosť na priradenie rôzneho typu práv.

- Rozvrhy/Suplování - Administrace: učiteľ s daným právom môže vytvárať online Rozvrhy/Suplovanie a publikovať ich.

- Třídní kniha/Události/Docházka žáků/Docházka učitelů/Platby/Jídelna/ Komisionální zkouška/Přihlašování/Přihlašování/Učební plány - Administrace: učiteľ s daným právom môže plne administrovať daný modul a spravovať údaje celej škole týkajúce sa daného modulu (čiže napr. keď má učiteľ právo na administráciu dochádzky, tak môže zadávať chýbania a osparvedlnenia žiakom na celej škole).

- Překlady: učiteľ s daným právom môže meniť preklady stránky.

- aSc Agenda - Administrace: učiteľ s daným právom môže meniť všetky údaje v Agende Online: od údajov všetkých žiakov až po nastavenie predmetov na vysvedčení a generovanie vysvedčenia.

- aSc Agenda - Žáci (pouze číst): učiteľ s daným právom môže vidieť všetky údaje v Agende Online.

- uživatel s omezeným přístupem: učiteľ vidí svoju triednu knihu, nevidi ostatné triedne knihy a takisto nevidí žiadnu dochádzku žiakov.

Ďalší typ práv, ako je právo na úpravu web stránky, noviniek, fotoalbumu,... nájdete tu: Ako nastaviť práva používateľom na úpravu modulov