Ako začať s e-learningom?

English Slovenčina Čeština

Aby škola mohla začať využívať e-learningový modul EduPage, je potrebné urobiť tieto kroky:

1. Zadať resp. naimportovať do programu Agendy Online tieto údaje:

• triedy
  • predmety
  • učiteľov
  • žiakov
  • rodičov

Prvé kroky - Ako zadať nového učiteľa/zamestnanca
    Funkcia "Import zo školského informačného systému"

2. Vytvoriť kontá pre učiteľov a žiakov. Kontá pre rodičov vytvorí administrátor na EduPage stránke.
    Administrátor - ako vygenerovať kontá pre rodičov?

Učitelia, žiaci a rodičia sa môžu prihlasovať do EduPage buď cez webovú stránku, alebo cez aplikáciu EduPage.
    Mobilná aplikácia EduPage

3. Vytvoriť EduPage stránku
    Ako vytvoriť EduPage stránku?

Rozoslať prístupové údaje do EduPage pre rodičov. Administrátor - ako vygenerovať kontá pre rodičov?

4. Aby mohli učitelia prideľovať žiakom materiály, musia si najskôr vytvoriť hodiny, ktoré učia.
    Hodina je kombináciou predmetu a triedy, resp. skupiny žiakov, ktorých učia. Pokiaľ škola používa aScRozvrhy, vytvorenie hodín bude veľmi jednoduché. Zvýšenú pozornosť treba venovať len deleným hodinám, kde treba vybrať žiakov. Učiteľ môže prideľovať materiály len tým žiakom, pre ktorých má vytvorené hodiny. Nemôže prideľovať materiály žiakom, ktorých neučí.
    Učiteľ - čo je to "hodina" a ako si ju vytvoriť?
    Prehľad a správa hodín

5. Teraz je už možné prideľovať materiály, ktoré sú v EduPage pripravené v záložke Štandardy.
    Ako zadať DÚ s hotovými otázkami, ktoré sú v EduPage?

6. Ak si chce učiteľ vytvárať vlastné materiály, odporúčame vytvoriť si ku hodine plán.
    Tematické výchovno-vzdelávacie plány - prehľad

7. K jednotlivým témam plánu si potom môže vytvárať vlastné materiály - prezentácie, testy, taktiež si môže k téme pridávať obrázky alebo iné externé materiály.
    Vytváranie nových materiálov
    Ako si do príprav pridám súbor alebo obrázok?
    Ako vložiť do otázky (karty) obrázok, video alebo zvukový súbor?

8. Učitelia môžu žiakom prideľovať materiály.
    Ako prideliť žiakom materiál, napr. prezentáciu alebo test?
    Ako pridelím žiakom vytvorené otázky?
    Ako správne zadávať žiakom materiály na online štúdium?