Čo je zoskupenie otázok a na čo je to dobré?

variant otázky

English Slovenčina

Ak píšete so žiakmi test, obvykle vytvárate aspoň dve varianty testu (skupina A, skupina B), aby ste tak predchádzali opisovaniu žiakov.

Takéto varianty testu obsahujú obvykle rovnaké typy úloh, ktoré však sú trochu upravené, s inými číslami a podobne.

Aj v EduPage si môžete vytvárať k jednému typu úlohy rôzne obmeny, varianty. Takéto úlohy rovnakého typu potom môžete dať do skupiny, ktorú v EduPage nazývame zoskupenie otázok.

Ak si vytvoríte viac takýchto zoskupení otázok a z týchto zoskupení vytvoríte test, systém náhodne vyberie z každého zoskupenia jednu otázku. Takto vytvorí pre každého žiaka iný test. Systém sa stará nielen o náhodný výber, ale zabezpečí aj rovnomernú distribúciu otázok zo zoskupenia.

Test vytvorený zo zoskupení môžete prideliť žiakom na online vypracovanie. Výhodou je, že systém odpovede žiakov automaticky vyhodnotí. Po vypracovaní uvidíte výsledky žiakov a stačí zapísať známky.

Test zo zoskupení si však môžete aj vytlačiť a jedným klikom vyrobiť viac variantov testu na tlač. Keď žiaci test vypracujú, EduPage Vám pomôže s opravaním.

Ako zoskupiť už existujúce otázky rovnakého/podobného typu do skupiny?
Ako vytvoriť modifikáciu otázky (kópiu otázky v tej istej skupine)?

Ako jednoducho vyrobiť každému žiakovi iný test a predchádzať tým opisovaniu pri online testoch?
Výsledky testov so skupinami otázok

Varianty tlačených testov vytvorených zo zoskupení otázok

Viac informácií o zoskupeniach otázok: Zoskupenia otázok, varianty testov