Vysvedčenie - Ako zadať doložku o získaní vzdelania na ZŠ vysvedčení?

Automatická doložka pre žiakov 9. ročníka ZŠ
Žiakom 9. ročníka sa pri generovaní vysvedčenia automaticky vygeneruje text: "Žák (Žákyně) získal(a) základní vzdělání".

Číslo série vysvedčenia sa nevygeneruje, pretože v podľa podľa vyhlášky platí:
"Pokud škola použije tiskopis, který již evidenční znak (v pravém rohu nahoře) obsahuje, nemusí již vytvářet evidenční znak nový, ani ho uvádět za text doložky. Doporučujeme pak uvádět text doložky v tomto znění: „Žák získal základní vzdělání.“ nebo „Žákyně získala základní vzdělání.“. Do školní matriky bude pak zaznamenán evidenční znak uvedený na tiskopisu vysvědčení."

Keďže EduPage predpokladá pre tlač bianco tlačivá a na bianco tlačivách je už uvedené evidenčné číslo vysvedčenia, tak sa má na vysvedčenie tlačiť iba text bez série a čsla vysvedčenia.

Evidenčné číslo uvedené na bianco tlačive sa zaeviduje u žiaka: Ako evidovať evidenčné číslo série vysvedčenia?