Průkazy ISIC - objednávky

ISIC

Objednávka nových preukazov
V Agende Online môžete v karte žiaka evidovať objednávku preukazu ISIC v záložke "Jiné". Žiakom nastavte "ISIC - Objednávku" na stav "Nová":

Viacerím žiakom naraz môžete stav objednávky preukazu ISIC "Nová" priradiť označením príslušných žiakov a cez "nástroje - Hromadné operácie - Změnit Isic - Objednávka", kde označíte stav objednávky:

Následne cez "Soubor - Exportovat - Průkazy ISIC - objednávky" môžete objednávku odoslať:

Vytvorí sa nová objednávka v systéme NCDB v stave "Rozpracovaná". Následne sa musíte prihlásiť do systému NCDB a objednávku dokončiť tam. Pred finálnym odoslaním objednávky si prosím skontrolujte správnosť typov objednávaných preukazov (ISIC, ISIC_SCHOLAR, ITIC, ALIVE_STUDENT, ALIVE_STAFF).
Typy kariet sa generujú podľa týchto pravidiel:
ISIC_SCHOLAR: žiaci na ZŠ
ISIC: žiaci na SŠ
ALIVE_STUDENT: žiaci inej ako dennej formy štúdia
ITIC: učitelia
ALIVE_STAFF: učitelia, ktorý sú nepedagogický zamestnanci: Ako zadať nepedagogického zamestnanca?

Synchronizácia údajov
Po odoslaní objednávky alebo jej vybavení si môžete údaje o vydaných preukazoch stiahnuť do Edupage pomocou tlačítka "Synchronizovat", kde si môžete pozrieť zmeny a zaktualizovať stav/číslo karty do EduPage.

Žiakom/učiteľom, ktorý majú v systéme NCDB evidovaný platný preukaz sa v Edupage automaticky nastaví stav="Průkaz má" a naimportuje sa čislo RFID čipu, ktoré sa potom využíva v dochádzkovom systém pri pípaní žiakov/učiteľov.

Takisto Žiakom/učiteľom, ktorý majú v systéme NCDB evidovaný objednaný preukaz (označenie v ISIC systéme objednáno) sa v EduPage po synchronizácii nastaví stav "objednáno"

Podľa nastaveného typu školy v Agende online sa automaticky pri odoslaní objednávky z EduPage odosielajú do systému NCDB tieto typy preukazov:
Žiakom ZŠ sa posiela z EduPage typ ISIC karty: ISIC Školák.
Žiakom zo SŠ denného forma štúdia sa posiela typ preukazu: ISIC.
Žiakom externého štúdia sa posiela: Alive.
Učiteľom: ITIC.