Ako vytvoriť rozvrh, kde časť triedy navštevuje inú skupinu: napr. ČJ pro cizince?

Predstavme si situáciu, že v triedach 6.A - 9.A sú niektorí žiaci cudzinci. Títo žiaci majú všetky predmety so svojou triedou, len napr. predmet ČJ majú 3-krát za týždeň so svojou triedou a 2-krát za týždeň majú namiesto ČJ predmet Český jazyk pro cizince s iným učiteľom a sú tam spojený žiaci zo všetkých tried druhého stupňa. Ako zadať túto situáciu?

V rozvrhu tried 6.A - 9.A je potrebné nastaviť delenie na 2 skupiny: napr. skupina CJ, ciz. (CJ bude obsahovať žiakov len žiakov bez cudzincov a Ciz. bude obsahovať len cudzincov). Všetkým týmto triedam nastavte rovnaký názov delenia.

Učiteľovi, ktorý učí predmet ČJ s celou triedou nastavíte v úväzku, že učí 3 hodiny za týždeň s celou triedou a 2 hodiny za týždeň predmet ČJ so skupinou CJ.

Učiteľovi, ktorý učí ČJ pre cudzincov viaceré triedy nastavíte, že učí 2 hodiny za týždeň spojené triedy so skupinou ciz.:

Delené hodiny, kedy je zároveň ČJ a zároveň Český jazyk pro cizince, umiestníte na rovnakú pozíciu.

V EduPage - v "mojej hodine" dokončíte rozdelenie žiakov, ktorí žiaci patria do ktorej skupiny CJ a ciz.

"Moje hodiny" s celou triedou stačí nastaviť, že tam je celá trieda.