Nastavenie predmetov a komisií rozvrhu ústnych skúšok

Funkciu tvorby rozvrhu ústnych maturitných skúšok nájdete v EduPage, v menu "Vyučování - Maturity":

Nastavenie parametrov predmetov

Prepnite sa do záložky "Ústní zkoušení". Prvý krát je potrebné vytvorit riadky v tabulke "Ústní zkoušení- předměty - Opravit tabulku".

Zobrazí sa vám zoznam všetkých predmetov, z ktorých majú žiaci maturovať.

Parametre predmetu nastavíte tlačítkom "Nastavení předmětu". Pri každom predmete môžete nastaviť či sa z neho koná ústna skúška (zaškrtávač "Bez ústní zkoušky") a tiež čas prípravy, skúšania, porady a odpočinku.

Význam jednotlivých časov:
- "Zkoušení" - čas, počas ktorého komisia skúša žiaka
- "Příprava" - čas pred skúšaním, keď žiak dostane otázky a môže sa pripravovať na odpoveď. V tomto čase môže komisia skúšať iného žiaka (žiakov).
- "Oddych" - čas po skúške, kedy žiak nemôže byť skúšaný a ani pripravovať sa na skúšku
- "Porada" - čas po skúške, kedy komisia nemôže skúšať iného žiak (porada=0 znamená že komisia môže hneď po skončení skúšania žiaka začať skúšať ďaľšieho žiaka)

Keď máte nastavené predmety, z ktorých žiaci nemajú konať ústnu skúšku, môžete to nastaviť: Ako nastaviť žiakom nerobí ústnu skúšku?
Systém podľa nastavení žiakov a predmetov automaticky vytvorí riadky v tabuľke ústneho skúšania: po tomto nastavení je taktiež vhodné rovnako "opraviť tabuľku". Do týchto riadkov sa potom zapisuje komisia, deň a čas, kedy budú žiaci skúšaný.

Poznámka: Ak niektorý žiak opravuje iba písomnú alebo praktickú časť skúšky: Prepnite sa do záložky "Žáci". Vyberte žiaka a kliknite na "Zobraz maturitu". V záložke "Předměty" vyberte predmet, kliknite na "Edituj" a zaškrtnite "Nedělá ústní zkoušku".

Zadanie obednej prestávky
V záložke "Ústní zkoušení - Obecní nastavení" môžete nastaviť čas obednej prestávky:

Definovanie komisií
Prepnite sa do záložky "Ústní zkoušení". Vyberte predmet a kliknite na "Přidat komisi".

Vyplňte triedu zo zoznamu tried v aktuálnom školskom roku. Pri komisiách, ktoré budú skúšať žiakov z minulých rokov nechajte políčko "Třída" prázdne.

Vyplňte členov komisie. Ak ste vyplnili triedu, v políčku "Třídní učitel" môžete nechať "podle třídy". Členov komisie vyberáte zo zoznamu učiteľov a externých učiteľov. Zoznam externých učiteľov sa zadáva cez Agenda Online - "Číselníky" - "Externí učitelé".

Vyplňte dni, kedy môže komisia zasadať. Pre každý deň tiež môžete nastaviť odkedy/dokedy môže komisia zasadať.

Poznámka: Komisie môžete zadať aj cez prostredie Agenda Online - Maturity - Maturitní komise. Pri vypĺňaní údajov môžete použiť aj hromadné operácie (napr. na nastavenie stálych členov komisie pre triedu).

Pridelenie komisií žiakom
Systém automaticky pred generovaním rozvrhu pridelí žiakom komisie po stlačení "Opravit tabulku", ak systém našiel jednoznačnú komisiu (tj. sedí predmet, trieda a triedny učitel, ak je viac komisií, tak musí sedieť aj skúšajúci s učiteľom žiaka pre daný predmet podľa rozvrhu).

Pri žiakoch, kde systém nevedel automaticky prideliť komisiu treba komisiu prideliť ručne editáciou v tabuľke "Ústní zkoušení", kde si označíte žiaka:

a vyberiete komisiu:

Poznámka:
ak potrebujte nastaviť individuálne žiakovi odlišný čas na prípravu a skúšanie, môžete to urobiť v časti:maturita - ústní zkoušení, kde si zvolíte žiaka a nastavíte individuálne čas:

Generovanie maturitného rozvrhu
Maturity - Výstupy