Zmena dizajnu webstránky

Vážená pani riaditeľka / vážený pán riaditeľ,

Smernica Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/2102 z 26. októbra 2016 o prístupnosti webových sídiel a mobilných aplikácií subjektov verejného sektora (ďalej len „smernica“) ukladá povinnosť Ministerstvu investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR ako orgánu vedenia podľa zákona č. 95/2019 Z. z. o informačných technológiách vo verejnej správe a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon o ITVS“) vykonávať povinné monitorovanie prístupnosti webových sídiel. Podľa zákona o ITVS je každý orgán riadenia povinný dodržiavať štandardy prístupnosti webových sídiel a mobilných aplikácií.

Vaša škola používa starší EduPage dizajn, ktorý už tieto súčasné štandardy prístupnosti a bezpečnosti webových stránok nespĺňa. Je preto potrebné dizajn zmeniť a vybrať si niektorý z moderných responzívnych dizajnov, ktoré EduPage ponúka. Staré dizajny by mali pri prípadnej kontrole prístupnosti stránok veľké nedostatky.

Okrem splnenia povinných štandardov ponúka nový dizajn aj lepšie zobrazenie na mobilných telefónoch, nové moduly a mnoho ďalších výhod.

Tu si môžete pozrieť video s užitočnými informáciami o prechode na nový dizajn.
Dizajn si viete zmeniť podľa tohto návodu: Zmena dizajnu web stránky.

Túto zmenu zvládnete aj sami. Ak práve nemáte čas alebo priestor, naši grafici vám vedia vytvoriť nový moderný dizajn za vás v rámci služby "Modernizácia webstránky". Táto služba je dostupná za jednorazovú cenu 79 EUR. Objednať si ju môžete priamo na webovej stránke www.ascagenda.com, alebo nám môžete napísať na webstranka@asc.sk.