Kedy sa študenti môžu prihlasovať na maturitné predmety a ktoré predmety si môžu vyberať?

maturita, maturitná skúška, prihlasovanie, povinné predmety

V EduPage už máte označené, ktoré sú vaše maturitné predmety.
Kde nastaviť, z ktorých predmetov je možné maturovať na našej škole?

Potom v časti Prihlasovanie kliknite na modré tlačidlo Nastavenia:

Vyplňte:

1. dátumy Od, Do
V tomto časovom období sa prihlasovanie automaticky zapne a vaši študenti budú vedieť vyplniť prihlášku na maturitné predmety vo svojej aplikácii EduPage.

2. Prednastavené povinné predmety
Ak chcete uľahčiť svojim študentom výber maturitných predmetov pri prihlasovaní, vyplňte aj túto časť.
Vyberte tie predmety, z ktorých maturujú všetci študenti.
Tieto predmety uvidia študenti vo svojej apke ako prednastavené / automaticky označené.
Musia si ich vybrať, inak im apka nedovolí ukončiť prihlasovanie.

Ak chcete, viete ešte aj rozlíšiť prednastavené povinné predmety po triedach alebo vytvoriť skupiny predmetov na výber, cez rozšírené nastavenie:
Ako nastaviť rôzne povinné predmety pre rôzne triedy alebo výber cudzieho jazyka z viacerých možností?

Poznámky:
- študenti si vedia vyberať zo všetkých maturitných predmetov, preto sa nič nestane, ak zoznam prednastavených povinných predmetov necháte prázdny
- študenti sa prihlasujú na Dobrovoľné predmety zo zoznamu všetkých maturitných predmetov

3. vhodné iba pre bilingválne školy
Predmety s možnosťou vybrať jazyk skúšky
Pre predmety vyučované viacjazyčne, ktoré majú nastavený jazyk výučby ako napr. slovenský, anglický, si študenti nemusia vyberať jazyk skúšky. Z nich sa maturuje automaticky bilingválne.
Toto nastavenie využite iba v prípade, ak umožňujete svojim študentom maturovať z takéhoto biligválneho predmetu iba v jednom z jazykov, napr. iba v slovenčine.

4. Poradie predmetov
Vybraté maturitné predmety sa v príhláške zoradia podľa tohto zvoleného poradia.
Toto nastavenie sa potom prejavuje aj neskôr:
Kde nastavím poradie maturitných predmetov pre nahlasovanie do CVTI SR?
Ako viem nastaviť poradie predmetov na vysvedčení a na protokole?

Poznámka: Aj po konci zadaného obdobia viete ešte vybraným študentom, ktorí zabudli prihlášku vyplniť, umožniť vybrať si maturitné predmety. Po zadanom období sa v tomto okne "Nastavenia" objaví tlačidlo "Umožniť žiakom prihlasovanie aj po ukončení".

Študent - prihlasovanie maturitných predmetov

Viac návodov: