Ako vygenerujem maturitný rozvrh pre ústnu časť MS - ÚFIČ ?

maturita, maturitný rozpis, generovať, editor maturít, ÚFIČ

Pred generovaním maturitného rozpisu ÚFIČ najprv vytvorte skúšobné komisie, miestnosti a nastavte dĺžku prípravy a odpovede:
- Ako vytvoriť maturitné komisie?
- Ako zadám učebňu pre maturitnú komisiu?
- Ako nastaviť dĺžku prípravy a odpovede pre maturitný predmet?

Vy sami nemusíte určovať maturitnú komisiu jednotlivým žiakom.
Automatický generátor maturitného rozpisu sám určí optimálne rozloženie žiakov do komisií. Riadi sa pritom nastaveniami, ktoré ste zadali.
Ak však potrebujete vyhradiť konkrétnu komisiu pre nejakú podmnožinu vašich maturantov, postupujte ako v tomto prípade:
Ako nastaviť, že žiaci bilingválneho štúdia musia byť skúšaní konkrétnou komisiou?

Tip: Ak robíte rozpis pre praktické skúšky PČOZ, pozrite si tento návod: Ako vytvoriť rozvrh pre PČOZ - praktická časť odbornej zložky?

Dajte vygenerovať váš maturitný rozpis ÚFIČ.
V časti Rozvrh zvoľte Rozpis ÚFIČ a kliknite na tlačidlo Editovať / Generovať :

V novej záložke sa otvorí Editor maturít. V spodnej časti vidíte neumiestnené "kartičky" reprezentujúce jedného maturanta a jeho predmet. "Kartičky" zatiaľ nie sú v rozvrhu umiestnené.
Kliknite na tlačidlo Generuj nový:

Pred samotným spustením generovania rozpisu sa otvorí nové okno Nastavenia pre generátor rozpisu ústnej časti.
V ňom nastavíte parametre, podľa ktorých sa bude riadiť generovanie rozvrhu.
Vyplňte "Základné údaje", prípadne "Prestávky" a obmedzenia pre "Komisie" a "Žiakov":

Ako mám nastaviť dni, v ktorých nemôže daná komisia skúšať?
Ako nastavím interval, v ktorom študent nemôže maturovať?

Spustite samotné generovanie rozpisu ÚFIČ kliknutím na zelené tlačidlo Ulož nastavenia a generuj rozpis!.

Generátor postupne vytvára podľa zadaných parametrov čo najlepší maturitný rozvrh.
Spustite ho zeleným tlačidlom "Štart".
Po vytvorení prvého rozvrhu generátor pokračuje a hľadá ďalší lepší rozvrh vyhovujúci vašim parametrom.
Nechajte generovať rozvrh aj niekoľko minút, stále hľadá lepší rozvrh podľa vášho zadania.
Keď máte pocit, že už mal generátor dosť pokusov, zastavte ho stlačením hnedého tlačidla "Stop".

Tip: Po zastavení môžete opäť spustiť generátor. Rozpis sa začne generovať odznova. Môže to pomôcť pri náhodnom zaradení žiakov do maturitných komisií.

Tento rozvrh ste zatiaľ neuložili ako platný rozpis ÚFIČ.
Je iba zobrazený v Editore Maturít.
Viete ho prípadne upraviť: Ako ručne upravím vygenerovaný rozpis v Editore maturít?
a potom dať skontrolovať: Ako viem skontrolovať či maturitný rozpis spĺňa naše požiadavky?

Až po kliknití na Uložiť do rozpisu študentov sa "zapíše" do časti "Rozpis ÚFIČ":
Ako uložiť finálnu verziu vygenerovaného maturitného rozvrhu?

Viem otestovať nastavenia generátora len pre jeden predmet?
Viac návodov: Maturita