Ako platiť školské poplatky z aplikácie EduPage

poplatok, predpis, platby, splatnosť, variabilný symbol, platobná karta, bankové aplikácie, ApplePay, GooglePay, Payme, VIAMO, QR kód

Pokiaľ sa škola rozhodne používať modul platby na EduPage a urobí potrebné nastavenie poplatkov, rodič môže pohodlne zaplatiť školské poplatky priamo z aplikácie. Výhodou je, že nemusíte prepisovať údaje k platbe, ale systém za vás všetko vyplní. Navyše EduPage ponúka rôzne spôsoby platby, takže celý proces platby je jednoduchý a každý si môže vybrať ten spôsob, ktorý mu najviac vyhovuje.

Na úvodnej obrazovke aplikácie EduPage zvoľte dlaždicu 'Platby'

V časti 'Účty školy' sú zobrazené názvy školských účtov a poplatky podľa toho, na ktorý majú byť hradené. Zvolíte účet a poplatok za obdobie, ktoré chcete uhradiť a následne spôsob platby.

Payme
-> aplikácia vás presmeruje do bankovej aplikácie vo vašom mobile - spolupracujúce banky sú Tatra banka, VÚB, Slovenská sporiteľňa a ČSOB
-> ak máte v mobile dve/viac bankových aplikácií a otvára vám tú nesprávnu, tak je potrebné nastaviť si predvolenú bankovú aplikáciu - Rodič - chcem zaplatiť cez inú bankovú aplikáciu

Bankový prevod
-> systém vygeneruje QR kód so všetkými údajmi k platbe, ktorý si jednoducho vložíte do bankovej aplikácie vo vašom mobile

VIAMO
->je v ponuke iba ak vaša škola povolila platby cez Viamo
-> systém vás presmeruje do aplikácie Viamo - spolupracujúce banky Tatra banka a VÚB
-> platbu uvidíte zapísanú na EduPage ihneď, rovnako ako aj škola

Platba kartou
-> je v ponuke iba ak si vaša škola aktivovala platby kartou (Platobnú bránu VIAMO alebo Platobnú bránu Štátnej pokladnice)
-> zahŕňa platby kartou, ApplePay, GooglePay a platobné tlačidlá vybraných bánk
-> platbu uvidíte zapísanú na EduPage ihneď, rovnako ako aj škola

Platbu realizovanú cez službu Payme alebo cez bankový prevod (QR kód) uvidíte pripísanú na EduPage až potom, ako vaša škola zapíše prijaté platby.
Školy zapisujú platby rôzne - niektoré denne, ale viaceré iba 1 x za týždeň či 1 x za mesiac.
Ak dlhšie nevidíte svoje poplatky uhradené, kontaktujte školu (jedáleň, ŠKD, ... - podľa účelu poplatku).

Rodič - Platba kartou cez VIAMO platobnú bránu
Rodič - Platba kartou cez Platobnú bránu Štátnej pokladnice
Rodič - Chcem uhradiť poplatky v inej sume
Rodič - Chcem uhradiť poplatky za 2 mesiace