Ako roztriediť materiály z mojej knižnice, ktoré nie sú zaradené k žiadnej téme plánu?

English Slovenčina Russian Čeština

Všetky materiály, ktoré ste si vytvorili v EduPage, nájdete v záložke Moja knižnica. Tu sa nachádzajú aj materiály z predošlých školských rokov. Časom sa tu nahromadí veľmi veľa materiálov, v ktorých je ťažko sa orientovať. Preto odporúčame zaradiť si materiály k témam plánu, ku ktorým tematicky patria. Prečo je výhodné priradiť si svoje prípravy k témam plánu?

Ak sa pred vytváraním materiálu nastavíte v záložke Plány a prípravy na konkrétnu tému plánu, materiál sa automaticky zaradí k tejto téme plánu a nie je treba nič viac urobiť. Takýto materiál nájdete aj v budúcnosti pri tejto téme plánu.

V Mojej knižnici sa nachádzajú materiály, ktoré sú zaradené do plánov ale taktiež aj tie, ktoré nie sú zaradené do žiadneho plánu.
Materiály, ktoré nie sú zaradené do žiadneho plánu, si zobrazíte kliknutím na tlačidlo Nezaradené do žiadneho plánu. Ideálny stav je, aby v tejto záložke bolo 0 materiálov.

Tieto materiály je možné dodatočne zaradiť do plánu, ku ktorému patria dvomi spôsobmi:

• potiahnutím (drag&drop): Ako zaradiť materiály z Mojej knižnice k téme plánu? (presunom myšou)
  • pridaním štítka s názvom témy Ako zaradiť materiály z Mojej knižnice k téme plánu? (pomocou štítkov)

Pri hľadaní materiálov ku konkrétnej téme vám môže pomôcť, že v Mojej knižnici viete vyhľadávať materiály obsahujúce nejaký konkrétny text:

Tieto materiály si potom môžete všetky označiť a naraz zaradiť k súviacej téme plánu.

Taktiež môžete filtrovať len určité typy príprav, napr. v našom prípade si chceme zobraziť len materiály, napr. testy, prezentácie, nie jednotlivé karty:

Zobrazia sa len testy, prezentácie, DÚ a podobne.

Pozn: Ak je zapnutý nejaký filter na zobrazovanie, tlačidlo filtra je sfarbené na červeno.

Ako zaradiť materiály z Mojej knižnice k téme plánu? (presunom myšou)
    Ako zaradiť materiály z Mojej knižnice k téme plánu? (pomocou štítkov)

Ak si robíte poriadok v učebných materiáloch, pozrite si taktiež záložku Nezaradené karty v každom svojom pláne:
    Záložka "Nezaradené karty" - ako materiály presunúť ku konkrétnej téme plánu?

Viac návodov: Ako organizovať učebné materiály v EduPage