Čo je vetvenie otázok (kariet) a na čo slúži?

Slovenčina Deutsch Čeština

Funkcia vetvenia otázok/kariet umožňuje podmienené zobrazovanie niektorých otázok/kariet v materiáli. To znamená, že na základe odpovede žiaka na ABCD otázku sa systém sa rozhodne, aké otázky/karty mu zobrazí ďalej.

• Vetvenie je možné použiť v rámci jednej karty, v ktorej je viac podotázok. Tie sa žiakovi zobrazia/nezobrazia na základe toho, ktorú odpoveď vyberie na danú ABCD otázku. Vetvenie otázok v karte

• Vetvenie je možné použiť aj v rámci materiálu, tj. v teste, prezentácii, DÚ. Žiaci dostanú ďalšie otázky/karty podľa toho, ktorú odpoveď vyberú na danú ABCD otázku. Vetvenie otázok v teste

Ukážka vetvenia v rámci karty:
    Ak žiak na otázku vybral možnosť d) "som nepochopil", v spodnej časti otázky sa zobrazí políčko pre dopísanie odpovede.

Ak žiak vyberie odpoveď a) - c), políčko pre dopísanie odpovede sa nezobrazí:

Viac návodov: Vetvenie otázok