Ako zistím, ktorí rodičia majú elektronickú schránku?

eGovernment, eschránka, slovensko.sk, zisťovanie eschránky, aktívna eschránka

To, či rodič má alebo nemá elektronickú schránku, je premenlivá informácia. Čo zistíte dnes, nemusí o týždeň platiť.

Toto však vôbec nie je problém. EduPage si vždy pred posielaním správy zistí, ktorý rodič má aktuálne schránku aktivovanú.

Snaha je, aby sa každý na škole našiel v správnom mieste procesu. Konkrétne riaditeľ podpíše rozhodnutia. Ale to, akým presne spôsobom odídu, už nie je jeho starosť.

EduPage postupne kontaktuje slovensko.sk a pre každý dokument a každého jeho adresáta skontroluje, či má aktivovanú elektronickú schránku. Identifikuje ho podľa mena, priezviska, adresy, rodného čísla. Nemusíte vedieť číslo schránky adresáta ani jeho rodné číslo. Ak sa správu nepodarí odoslať, môžete skontrolovať uvedenú adresu na preklepy a skúsiť poslať znova.

Zároveň sa nemusíte obávať, že systém spáruje adresáta s nesprávnou schránkou. Ak sa na základe dostupných údajov nájde viacero vyhovujúcich osôb (rovnaké meno/priezvisko na tej istej adrese), systém Vás na to upozorní a môžete osobu vybrať manuálne. Systém sa automaticky rozhodne len vtedy, keď je párovanie jednoznačné.

Podpísané rozhodnutia sa objavia v záložke "Na odoslanie". Tajomníčka ich všetky jedným klikom odošle. Tie, ktoré sa dajú doručiť cez slovensko.sk sa doručia. Ostatné pošle poštou.

Poznámky:
Ak by z nejakého dôvodu naozaj bolo treba skontrolovať všetkých rodičov, nielen adresátov aktuálnej správy, môžeme takúto funkciu dorobiť. Aj tak však bude treba adresátov znova skontrolovať tesne pred odoslaním.

Pozri aj:

Pre školy: Ako v EduPage poslať správu, PDF súbor rodičovi alebo inštitúcii cez slovensko.sk

Ako odošlem jednu alebo viac správ cez schránku na slovensko.sk