Ako zaradím správu zo schránky na slovensko.sk do modulu eGovernment

eGovernment, eschránka, slovensko.sk, správy

Všetky správy doručené do elektronickej schránky školy/inštitúcie na slovensko.sk nájdete v sekcii “Schránka na slovensko.sk”.
Mnohé z nich sú oznamy, technické správy a pod., s ktorými teoreticky nemusíte nič ďalšie robiť.
Správy, ktoré treba zaevidovať a ďalej spracovať, si môžete priamo v zozname Došlej pošty “zaevidovať”.

Vyberte spis, do ktorého sa má dokument zaevidovať. Stačí začať písať a systém Vám ponúkne spisy. Alebo môžete vytvoriť nový spis.

Hotovo.
Dokument, ktorý Vám prišiel elektronicky, máte v zaevidovaný v module eGovernment.

Ak potrebujete, môžete už pri evidovaní dokumentu nastaviť ďalšie detaily. Napríklad v záložke "Vybavenie" môžete záznamu nastaviť jeho aktuálny stav, teda či ho treba vybaviť a ak áno, kto ho vo Vašej škole/inštitúcii má na starosti.

Poznámka:

Poštu, o ktorej viete, že ju nebudete riešiť, si označte “Ignorovať”. Budete mať v schránke lepší prehľad a neprehliadnete dôležité správy.

Ak chcete zaevidovať viac správ naraz, môžete ich označiť v zaškrtávacích políčkach vľavo a hromadne zaevidovať. Rovnako môžete hromadne označiť viac správ "ignorovať".

Pozri aj:

Ako si prepojím EduPage eGovernment a Slovensko.sk?

Ako si pozriem správy, ktoré nám prišli do schránky na slovensko.sk