Ročné štatistiky v zariadení školského stravovania (výkaz 17–01)

Termín na odovzdanie Výkazu o zariadení školského stravovania (Škol(MŠVVŠ SR) 17 - 01) je 20.1.2024.

V tomto návode vám prikladáme užitočné linky:

• CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR

Všetky linky na vzor výkazu, metodický pokyn ako aj webovú aplikáciu pre spracovanie výkazu nájdete na stránke CVTI SR, ktorý zber realizuje.

• EDUPAGE

Potrebné podklady ku vyplneniu výkazu nájdete na svojej EduPage v module jedáleň v tabuľke 'Ceny bez platieb'.
    Popis ku tabuľke nájdete v návode:
    Mesačný prehľad pre školskú jedáleň - predpis poplatkov, príspevky, členenie úhrady poplatkov, koncový preplatok...

Nezabudnite:
    EduPage je školský systém a školský rok nie je totožný s kalendárnym rokom, pre ktorý sa výkaz vyplňuje.
    Preto na EduPage nie je možné urobiť jeden prehľad / jednu tabuľku za celý kalendárny rok naraz.

Okrem toho, každý školský rok máte iné zloženie stravujúcich sa detí (odišli deviataci, prišli noví prváci) a tiež nastáva aj presun detí v kategóriách stravníkov (minuloroční štvrtáci prešli z 1. stupňa do 2. stupňa v novom šk. roku).

Vo výkaze v časti oddiel I. Počet stravníkov
      - stravníkmi sa myslia žiaci / dospelí, ktorí sa skutočne stravovali v ZŠS
      - v jednotlivých riadkoch uvediete priemerný počet stravníkov za rok
        ---- v EduPage si urobte zostavy pre jednotlivé mesiace, kedy ste varili a z nich vypočítajte priemerný počet stravníkov pre každú kategóriu

• 1.AŠKOS

PRVÁ ASOCIÁCIA ŠKOLSKÉHO STRAVOVANIA na svojej web stránke vydala článok , v ktorom vám poradí, ako na vyplnenie výkazu.
    Ku obsahu článku sa dostanete po prihlásení na stránku; prihlasovacie údaje dostanete ak ste členom 1.AŠKOS.

• ----------------------
    Zoznam všetkých návodov pre modul Školská Jedáleň