Ako nastaviť triedny fond a jeho čerpanie

triedny fond, triedna záloha, čerpanie fondu, kino, divadlo, fotenie

Učiteľ si môže vytvoriť predpis aj pre triedny fond. Na začiatku školského roka učiteľ vyzbiera od žiakov určenú sumu buď v hotovosti alebo bezhotovostne na triedny účet. Následne sa potom z triedneho fondu počas školského roka uhrádzajú poplatky napr. za lístky do kina, divadla, spoločné fotenie, atď. Vytvoriť takýto predpis je možný na webe aj v mobilnej aplikácií, čerpanie z triedneho fondu je možné nastaviť len cez webový prehliadač.

Vytvoríme si nový predpis Triedny fond, kde si zadáme sumu, ktorú chceme do triedneho fondu vyzbierať od každého žiaka. V našom príklade si zadáme poplatok 10€. Rodičom sa zobrazí notifikácia o novom poplatku.

Po vyzbieraní peňazí si priamo v tabuľke platiteľov v predpise Triedny fond môžeme pridať platby ako platby v hotovosti alebo bankový prevod. Poplatky priradíme k predpisu napevno (vyberieme predpis Triedny fond) a nezabudneme uložiť.

Následne si základný poplatok zmeníme na 0, žiaci tak budú mať preplatok (kredit) v sume úhrady (v našom príklade je to 10€).
Čerpanie z triedneho fondu nastavíme tak, že pridáme v rovnakom predpise nový poplatok s príslušnou sumou cez tlačítko +Pridať poplatok. Každý poplatok si môžeme pomenovať v stĺpci Obdobie a tento názov sa bude zobrazovať rodičom v rodičovskom konte (napr. kino, divadlo, fotenie). V našom príklade sme si zadali nový poplatok kino v sume 3€.

Preplatok (kredit) sa bude žiakom znižovať pridaním každého ďalšieho poplatku a rodičia budú vidieť aktuálny zostatok. Ak niektorý žiak poplatok na daný účel platiť nemá (napr. nejde s triednou do kina), tak mu ten konkrétny poplatok zmažeme.

Prehľad čerpania triedneho fondu si môžete jednoducho vyexportovať do Excelu po stlačení tlačítka na obrázku:

POHĽAD RODIČA
V rodičovskom konte môžeme vidieť poplatok za kino vo výške 3€ a preplatok (zostatok) v triednom fonde 7€.

Návody k triednym zbierkam nájdete tu: Hotovostné a bezhotovostné zbierky v triede