Ako pridať vašu stránku školy do vyhľadávača Google?

English Slovenčina Deutsch Russian Čeština Lithuania Hebrew

Po prihlásení sa ako administrátor zvoľte možnosť Ovládací panel - Pomoc - Spropagujte Vašu stránku.

Kliknite na tlačidlo Google.

Pozor! Ďalšie kroky sú už v prostredí Google, ktoré je zložitejšie ako EduPage a zorientovať sa v ňom môže byť pre viacerých problém. Avšak s týmto návodom to hravo zvládneme.

Kliknite na zvýraznený odkaz URL Inspection tool.

Skopírujte URL adresu vašej stránky z EduPage a vložte ju do novootvoreného okna google konzoly.

Overenie vlastníctva realizujeme cez značku HTML. Skopírujte metaznačku z google konzoly a vložte ju do políčka "google site verification" v EduPage.

Políčko by malo zasvietiť na zeleno a zobrazí sa tlačidlo "OK". Klikneme naňho a objaví sa upozornenie, že údaje boli uložené. Potvrdíme stlačením "Ok".

V okne google konzoly zaklikneme Overiť.

Zobrazí sa potvrdzujúce okno, ktoré hlási, že vlastníctvo bolo automaticky overené. Kliknutím na "Prejsť na vlastníctvo" sa dostaneme do prostredia google konzoly.

Skontrolujete Vašu webstránku podľa nasledujúceho obrázka.

Vaša webstránka ešte nie je na Googli, treba kliknúť na "Vyžiadať indexovanie".

Chvíľu počkáte, kým google vykoná nasledovné kroky.

Zobrazí sa okno "Indexovanie bolo vyžiadané" a potvrdíte zakliknutím "Dobre".

Hotovo. Už treba len počkať na Google kým spracuje Vašu požiadavku.