Ako si pripraviť Prehľad čerpania dovoleniek zamestnancov

dovolenkový lístok, čerpanie voľna

Elektronické žiadosti o dovolenku zjednodušujú a urýchľujú proces schvaľovania dovoleniek.
Zároveň umožňujú vytvoriť prehľadné výkazy čerpania dovolenky.
Žiadosť môže nadriadený schváliť okamžite. Každá žiadosť je archivovaná a zachováva históriu zmien - kedy bola podaná, kto a kedy ju schválil, príp. zrušil schválenie, zmenil a pod.
Zo schválených žiadostí o uvoľnenie je možné si vytvoriť prehľad o čerpaní dovoleniek za zamestnanca, vybranú skupinu zamestnancov alebo za všetkých zamestnancov.
Elektronické žiadosti v kombinácii s vytvoreným prehľadom sa dajú využívať ako náhrada dovolenkových lístkov.

Pozn.: V EduPage nájdete rôzne typy žiadostí o uvoľnenie:
- dovolenka,
- lekár,
- OČR,
- náhradné voľno,
- pracovné voľno,
- doprovod,
- školenie
- alebo v prípade potreby univerzálna žiadosť o uvoľnenie.

Aby mohol učiteľ elektronicky podávať žiadosti o dovolenku, musí mu školský administrátor povoliť ich elektronické podávanie.
Administrátor - ako povoliť podávanie žiadostí/vyhlásení?
Zamestnanci môžu odteraz podávať žiadosti o dovolenku elektronicky.
Žiadosť o uvoľnenie zamestnanca - dovolenka

Výhodou elektronického podávania žiadosti je, že po jej schválení vedením školy ide do suplovania automaticky informácia o chýbajúcom učiteľovi, čo celý proces zjednodušuje.

Zo schválených žiadostí je možné si pripraviť prehľad čerpania dovoleniek:
- za zvolené obdobie,
- za jedného, viacerých alebo všetkých zamestnancov,
- za konkrétnu žiadosť alebo skupinu podobných žiadostí.
Takto pripravený prehľad je možné si vytlačiť.

Po prihlásení sa ako administrátor na úvodnej obrazovke zvoľte modul Žiadosti/Vyhlásenia.

V hornom menu kliknite na možnosť 'Kto odovzdal' a zvoľte potrebný typ prehľadu:

Otvorí sa nové okno s prehľadom.
Vyberte dátum, za ktorý chcete prehľad vytvoriť. Voľbu potvrdíte pomocou tlačidla 'Obnoviť'.
Pozn.: Ak zamestnanec napr. čerpá dovolenku na rozhraní 2 mesiacov, táto žiadosť sa zobrazí v prehľade za oba mesiace

Prehľad sa automaticky zobrazuje za všetkých zamestnancov. Ak chcete pripraviť prehľad len za jedného alebo iba niektorých z nich, použite filter - tlačidlo s ikonou učiteľa. Voľbu potvrďte stlačením 'OK'.

Zobrazený prehľad je sumár schválených žiadostí. Zoznam stĺpcov zo základného prehľadu je možné upraviť - v prípade, že nie sú potrebné - schovať:

Prehľad je možné si vytlačiť. Užívateľ má možnosť pred tlačou skontrolovať vzhľad reportu, zvoliť veľkosť písma, rozloženie alebo prehľad uložiť v zvolenom formáte.

Táto funkcia nie je dostupná v EduPage mobilnej aplikácii.