Prijímacie skúšky na stredné školy 2024

prijímačky, prijímacie konanie, pohovory, prihlášky

Tento článok ešte budeme priebežne upravovať podľa aktuálnych informácií zverejnených ministerstvom.

K administrácii prijímacích pohovorov na SŠ má administrátor prístup cez kachličku Prijímačky na úvodnej stránke.

Fáza 1: Stredné školy zverejnia informácie o otváraných odboroch a kritériách / podmienkach prijatia.
Stredná škola vo svojom EduPage v module Prijímačky vyberie otvárané odbory a vyberie, pre ktorý ročník ZŠ je tento odbor určený, vyučovací jazyk, dĺžku štúdia v rokoch a predpokladaný počet prijatých uchádzačov. Pri vybraných odboroch je možné uviesť, či ide o duálne alebo neduálne vzdelávanie. Otvárané odbory je možné jednoducho skopírovať z minulého roka a doplniť alebo upraviť.

Ako skopírovať otvárané odbory z minulého roku?
Ako zadať otvárané odbory

V časti "Všeobecné verejné informácie o našej škole" zadajte EduID Vašej školy.

Naša škola má jedno/viacero EduID. Ako zadať EduID otváraným odborom?

Škola zverejní kritériá / podmienky prijatia obvyklým spôsobom. Napríklad ako novinku alebo PDF dokument na školskej webstránke.
Odkaz na stránku so zverejnenými kritériami / podmienkami prijatia škola vloží k informáciám o ponúkaných odboroch. Žiaci základných škôl si nájdu odkaz vo svojom EduPage v zozname ponúkaných odborov a jednoducho sa môžu prekliknúť na vašu stránku s podmienkami prijatia.

Ako zverejniť kritériá / podmienky prijatia na našu strednú školu?

Upozornenie: Po zadaní všetkých informácií o otváraných odboroch je potrebné tieto údaje vypublikovať v záložke "Prehľad" stlačením tlačidla "Zverejniť údaje". Až potom budú tieto odbory viditeľné pre uchádzačov. Bez zverejnenia uchádzači nebudú môcť podať elektronickú prihlášku.

Ako zverejniť otvárané odbory

Ako zmením/doplním už zverejnené informácie o otváraných odboroch?

Fáza 2: Žiaci podávajú prihlášky na stredné školy
Po skončení zverejňovania otváraných odborov budú môcť uchádzači o štúdium podávať prihlášky. Žiak (rodič/zákonný zástupca) bude môcť podať prihlášku elektronicky priamo zo svojho EduPage. Jeho základná škola bude vidieť, že rodič podal prihlášku elektronicky a môže potvrdiť známky uvedené na prihláške.

Kde uvidím zoznam žiakov, ktorí sa hlásia na našu školu?
Žiaci si môžu do 20. marca vyberať školy, na ktoré podajú prihlášky. Do tohto času môžu svoje prihlášky meniť. V záložke "Prihlásení ku nám" budete priebežne vidieť prehľad prihlásených žiakov.

Kde uvidím prihlášky, ktoré zadali uchádzači elektronicky?

Ako zadať do zoznamu prihlásených v module Prijímačky tých uchádzačov, ktorí doručili svoju prihlášku v papierovej podobe osobne/poštou?
Uchádzačov, ktorých prihlášku máte len v papierovej podobe, napríklad preto, že už nenavštevujú základnú školu a teda nemajú prístup do EduPage, môžete pridať pomocou tlačidla "Pridať papierovú / emailovú prihlášku" v sekcii "Prihlásení ku nám". EduPage Vám umožní zadať údaje o žiakovi a tiež potrebné dáta pre vyhodnotenie prijímacieho konania. Ak bude žiak prijatý, tieto údaje sa neskôr prenesú do aScAgendy, nebude potrebné zadávať ich ešte raz.

Fáza 3: Vyhodnotenie prijímacieho konania
Po skončení prijímacieho konania škola zadá výsledky do EduPage. EduPage zostaví poradie uchádzačov podľa Vami nastavených kritérií. Prijatým žiakom sa vygeneruje rozhodnutie o prijatí. Priamo z EduPage môžete prijatých aj neprijatých uchádzačov o výsledku ihneď informovať.

Fáza 4: Potvrdenie nástupu/nenástupu dieťaťa strednej škole
Prijatí uchádzači Vám vedia potvrdiť nástup na vzdelávanie, neprijatí podať odvolanie. Zároveň vidíte informácie z iných škôl, či niektorý prijatý uchádzač nepotvrdil už nástup na inú školu. Uvoľnené miesta tak viete okamžite ponúknuť neprijatým uchádzačom, ktorí podali odvolanie. Všetko prebieha elektronicky cez Váš EduPage.