Ako potvrdiť uchádzačovi prijatie prihlášky na štúdium

Stredná škola môže uchádzačom poslať informáciu o prijatí ich prihlášky.
V module Prijímačky v hornom menu vyberte časť "Správy, Komunikácia".
Môžete vybrať odbor, ktorému bude správa poslaná. V prípade posielania potvrdenia o prijatí prihlášky by to mali byť všetky odbory.
Označte žiakov, ktorým chcete poslať správu. Všetkých uchádzačov na aktuálnej stránke môžete označiť stlačením čierneho zaškrtávača v ľavom hornom rohu tabuľky. Ak máte viac uchádzačov, upravte si stránkovanie tak, aby sa zobrazili všetci uchádzači na jednej stránke.
Stlačte Poslať správu.

V otvorenom okne vidíte detailnú informáciu o tom, ktorým adresátom bude poslaná správa.
Zadajte predmet a text správy.

Kliknite na "Pokračovať" a správu odošlite.

V zozname pribudne stĺpec Správy s predmetom správy.
Všetci uchádzači, ktorým bola daná správa poslaná majú v stĺpci ikonu obálky.

Keď si uchádzač Vašu správu prečíta, oranžová ikona zatvorenej obálky sa zmení na zelenú ikonu otvorenej obálky. Ak na ňu prejdete myšou, uvidíte informáciu, kedy bola správa odoslaná a kedy bola prečítaná.

Uchádzači môžu na Vašu správu odpovedať.

V takom prípade uvidíte pri uchádzačovi ikonu červenej šípky. Šípka sa zmení na zelenú, keď si správu od uchádzača prečítate a označíte ako vybavenú.

Viac informácií o komunikácii s uchádzačmi: Komunikácia s uchádzačom