Ako načítať do prihlášok body z Testovania 9 a ako ich použiť v kritériách na vyhodnotenie prijímačiek

Výsledky z testovania 9 si vie stredná škola načítať do prihlášok v pohľade "poradie" tlačidlom "Načítať výsledky testovania 9"

Systém vypíše, ktoré hodnoty sa podarilo nahrať do prihlášok.

V tabuľke sa zobrazia stĺpce s výsledkami. Ak ich nevidíte, kliknite na ikonu "Uvádzať stĺpce" nad tabuľkou.

Stĺpce s výsledkami z testovania sú len informatívne, nezarátavajú sa do kritérií.

Ak Vaša škola berie do úvahy výsledky z testovania 9 pri prijímačkách, v kritériach si môžete nastaviť kritérium pre vyhodnotenie. Vo výpočte použite výrazy "T9MAT", "T9SJL", prípadne "T9MJL", "T9SJSL", "T9SK".

Tip: ak prijímate aj žiakov národnostných menšín, využite výraz "T9SK" - hodnotenie Testovania 9 zo slovenského jazyka a literatúry alebo slovenského jazyka a slovenskej literatúry. Nahrádza vlastne výpočet max(T9SJL,T9SJSL). Alebo T9SK >= 90 je vlastne to isté ako výraz (T9SJL >= 90 alebo T9SJSL >= 90) .

Príklad:
Výraz “100 * (T9MAT >= 90 a T9SK >= 90)” dá 100 bodov uchádzačovi, ktorý mal z matematiky a zároveň aj zo slovenčiny aspoň 90%.

Všetky návody k prijímaciemu konaniu na stredné školy:
Prijímacie skúšky na SŠ - stredná škola