Ako evidovať žiakov, ktorí sú prijatí, ale nenastúpia?

Prijatí uchádzači môžu do 24.5.2023 oznámiť svoj nástup buď cez EduPage, alebo túto informáciu môžete zadať sami na základe telefonickej/mailovej komunikácie s rodičom. Táto informácia sa nachádza v stĺpci Potvrdenie o nastúpení.

Ako zadať do systému potvrdenie o nástupe, ktoré nám oznámili telefonicky alebo prišlo poštou?

Taktiež sa tam nachádza informácia, ak iná škola zadala nástup žiaka ku nim.

U takýchto uchádzačov sa v stĺpci výsledok nachádza ikona palca dole - naznačuje, že tento uchádzač zrejme na vašu školu nenastúpi.
Ak už máte istotu, že nenastúpi, môžete zmeniť jeho stav z "Prijatý" na "Prijatý - nenastúpi".

Kliknite na ikonu palca a potvrďte, že žiak nenastúpi.

Stav sa zmení z "Prijatý" na "Prijatý - nenastúpi".

Všetky návody k prijímaciemu konaniu pre SŠ: Prijímacie skúšky na SŠ - stredná škola
Všetky návody k prijímaciemu konaniu pre ZŠ a MŠ: Prijímacie konanie/zápis na ZŠ, MŠ a ZUŠ