Ako informovať rodiča o prijatí/neprijatí na školu?

V záložke Vyhodnotenie/rozhodnutia sa nachádza tlačidlo Informovať žiaka/zákonného zástupcu a ZŠ.

Stlačením tohto tlačidla sa vykonajú tieto akcie:
1. Ak má žiak/rodič EduPage konto na svojej základnej škole/materskej škole, príde mu do EduPage správa, v ktorej vidí výsledok prijímacieho konania. Rovnakú správu dostane aj do mobilnej aplikácie.

2. Ak má uchádzač zadanú aj e-mailovú adresu zákonného zástupcu, dostane takúto správu aj do emailovej schránky. Rozhodnutie sa posiela obidvom zákonným zástupcom, ktorí sú uvedení v prihláške.

Správa obsahuje link na webstránku vašej školy a taktiež unikátny kód, pomocou ktorého sa vie žiak/rodič dostať k výsledkom. Pre zvýšenie bezpečnosti požiada EduPage ešte o zadanie rodného čísla dieťaťa.

V oboch prípadoch uvidí uchádzač výsledok prijímacieho konania takto:

Keď uchádzač otvorí rozhodnutie o prijatí/neprijatí, škola uvidí informáciu o tom v stĺpci "Videl rozhodnutie".

Uchádzač sa dozvedel výsledok a navyše na tomto mieste môže taktiež zadať nástup na vašu školu. Táto informácia sa bude nachádzať v stĺpci Odpoveď. V prípade, že sa rozhodol nastúpiť, musí rodič pripojiť podpísané a oscanované potvrdenie. Potvrdenie o nástupe nájdete v stĺpci Potvrdenie o nastúpení.

Škola má teda k dispozícii tieto informácie:
1. Vidíte, či uchádzač dostal správu s rozhodnutím a taktiež aj dátum, kedy na túto správu klikol a kedy si správu prečítal. Ak je dátum šedým, znamená to, že uchádzač si pozeral výsledky, ale výsledok z Vašej školy ešte nevidel lebo ešte nebol zverejnený.

2. Ak sa uchádzač rozhodol nastúpiť na vašu školu, v stĺpci Potvdil nástup uvidíte, či nastupuje. Takisto vidíte aj súbor s oscanovaným potvrdením o nástupe, ktoré predtým rodič/zákonný zástupca podpísal. Ak sa uchádzač rozhodol nastúpiť na inú školu, v stĺpci Potvrdil nástup uvidíte "Žiak potvrdil nástup na inú školu".
Kde nájdem podané odvolania neprijatých žiakov?

Poznámky:

Pre zrýchlenie procesu informovania uchádzačov a získania spätnej väzby od nich je vhodné pred rozosielaním informácie zadať uchádzačom do elektronickej prihlášky aj emailový kontakt na zákonného zástupcu.

Ako pošlem informáciu o výsledku prijímacieho konania uchádzačovi ešte raz?

Všetky návody k prijímaciemu konaniu pre SŠ: Prijímacie skúšky na SŠ - stredná škola
Všetky návody k prijímaciemu konaniu pre ZŠ: Prijímacie konanie/zápis na ZŠ, MŠ a ZUŠ