Ako vyhodnotiť zápis prváčikov/žiadosti o prijatie

V EduPage si môže vytvoriť a na webovej stránke školy zverejniť elektronickú prihlášku na zápis prváčikov.

Elektronická prihláška - ako začať?

Rodičia vyplnia elektronickú prihlášku na stránke školy.
Prijaté prihlášky skontrolujte a akceptujte na ďalšie spracovanie.

Ako akceptujem podané prihlášky na ďalšie spracovanie?

Prihlášky rodičov, ktorí nemajú prístup k internetu a nemôžu vyplniť elektronickú prihlášku, môžete do zoznamu kedykoľvek doplniť.

Ako zadať do EduPage papierovú prihlášku/žiadosť za uchádzača

Vyhodnocovanie prihlášok prebieha v module Prijímačky. Dostanete sa do neho priamo zo zoznamu podaných prihlášok

alebo z úvodnej stránky vo vašom EduPage.

Kde nájdem v module Prijímačky žiadosti o prijatie/o prestup v tomto školskom roku?

V module "Prijímačky" si môžete zadať kritériá, podľa ktorých uchádzačov prijímate. Napríklad trvalý pobyt v obci, školská zrelosť, súrodenec na škole,...

Ako zadať jednoduché kritérium prijímania spĺňa/nespĺňa

Kritériá Vám umožnia zadať ku každému uchádzačovi, či kritérium spĺňa alebo nespĺňa.

Ako vyhodnotiť jednoduché kritérium spĺňa/nespĺňa

V časti "Poradie" v prehľadnej tabuľke vidíte, ktorí uchádzači spĺňajú podmienky prijatia.

Ak potrebujete od zákonných zástupcov zistiť dodatočné informácie alebo ich chcete počas procesu prijímania o niečom informovať, môžete tak urobiť v sekcii Komunikácia.
Uchádzačom môžete posielať individuálne alebo hromadné správy. Systém správy pošle na kontaktné e-mailové adresy, ktoré uviedli v prihláške.
Na rozdiel od obyčajných e-mailov, v EduPage budete mať prehľad všetkých zaslaných správ v jednej tabuľke. Navyše budete pri každom uchádzačovi vidieť, ktoré správy ste mu poslali.

Komunikácia s uchádzačmi/zákonnými zástupcami

Na záver poradie uzamknite, zadajte počet uchádzačov, ktorých chcete prijať. Systém im nastaví stav Prijatý, ostatným Neprijatý.

Vyhodnotenie prijímacieho konania

Teraz môžete uchádzačom vygenerovať rozhodnutia o prijatí/neprijatí a poslať im ich.
Rozhodnutia si samozrejme môžete vytlačiť.

Generovanie rozhodnutí o prijatí/neprijatí

Rozhodnutia môžete elektronicky podpísať a poslať zákonným zástupcom do ich elektornickej schránky.

Prijímacie skúšky - evidencia prihlášok a rozhodnutí v module eGovernment, podpísanie a odoslanie cez slovensko.sk

Uchádzačom, ktorí nemajú elektornickú schránku sa vytvorí listinný rovnopis, ktorý môžete poslať poštou.
K rozhodnutiam je možné vytlačiť aj obálky alebo štítky.

Tlač obálok na posielanie rozhodnutí

Z prijatých uchádzačov si môžete vytvoriť žiakov.

Načítanie prijatých žiakov do Agendy