Učiteľ - ako odovzdám súťažné materiály pri registrácii žiaka do súťaže ...a Slovo bolo u Boha... ?

Súťažné texty, ktoré sú súčasťou registrácie žiaka do súťaže "...a Slovo bolo u Boha...", je potrebné odovzdať elektronicky.
Po zaregistrovaní súťažiaceho sa žiakovi vygeneruje jedinečný súťažný kód.
Ako zaregistrovať žiakov do prvého kola súťaže?

Na súťažnej stránke sutaze.edupage.org je potrebné vložiť kód súťažiaceho a stlačiť ŠTART:

V novom okne sa zobrazia informácie o začiatku a konci súťaže (nakoľko sa krajské kolo uskutočňuje v rôznych krajoch v rôznach termínoch, je potrebné sledovať termín dokedy je možné registrovať súťažiacich vo vašom kraji). Po stlačení "Spustiť test" sa zobrazí prostredie, v ktorom je možné vložiť súťažné materiály.

Po kliknutí na tlačidlo Pridať súbor je potrebné priložiť súbor so súťažným textom súťažiaceho, ktorého registračný kód ste použili. Názov súboru nie je podstatný.

Tlačidlom Uložiť sa nahraté súbory uložia a tlačidlom Zatvoriť je možné z prostredia odísť.
V prípade, že bol omylom nahratý nesprávny súbor, alebo je potrebné ho z nejakých dôvodov vymeniť, je možné rovnakým postupom súbor zmazať (je potrebné nastaviť sa nad súbor a stlačiť "x", prípadne ikonu koša) a nahrať nový súbor.

Súbory môže nahrať aj samotný súťažiaci. Po zaregistrovaní súťažiaceho učiteľom vidí žiak svoj súťažmný kód v časti Moje súťaže. Cez Začať súťažiť si môže prostredie na odovzdanie súťažných textov otvoriť a súbory nahrať.

Súťažné texty vidí hneď po nahratí v systéme krajská komisia súťaže. Texty preto už nie je potrebné odovzdať iným spôsobom.

V prípade, že potrebujete poradiť, kontaktujte nás na adrese: sutaze@asc.sk

Viac návodov: Súťaže