Žiak - ako odovzdám svoju prácu v školskom (postupovom) kole súťaže?

O zaregistrovaní do školského (postupového) kola súťaže ti prišla správa cez EduPage. V nej sa nachádza tvoj súťažný kód, pomocou ktorého si spustiš súťažný test a odovzdáš svoje riešenia.

Súťažný test si môžeš spustiť

• buď v mobilnej aplikácii
  • alebo cez webové rozhranie.

V mobilnej aplikácii vyhľadaj správu o súťaži, ktorú ti poslal tvoj učiteľ. Klikni v nej na tlačidlo Odovzdať riešenia .

Cez webové rozhranie si súťažný test spustíš tak, že do prehliadača zadáš adresu onlineolympiady.sk a do okienka zadáš svoj súťažný kód.

Klikni na zelené tlačidlo Odovzdať riešenia.

Po kliknutí na Odovzdať riešenia sa ti otvorí okno ( kde sa môže nachádzať zadanie , ktoré je potrebné vypracovať), a po kliknutí na tlačidlo Pridať súbor môžeš priložiť súbor so svojou prácou. Názov súboru nie je podstatný.

Tlačidlom Uložiť uložíš nahraté súbory a tlačidlom Zatvoriť z prostredia odídeš. Po prvom vstupe do prostredia na odovzdávanie práce sa vytvorí automatická registrácia a bude ti priradený kód, ktorý vidíš v časti Moje súťaže. Cez Odovzdať riešenie si môžeš prostredie otvoriť opakovane. Ak už bola práca odovzdaná, systém pri opakovanom spustení prostredia oznámi, že boli tvoje odpovede automaticky obnovené. Ak chceš vymeniť súbor, tj. zmazať starý a nahrať nový, nastav sa prstom, alebo myšou nad súbor a stlač "x", prípadne ikonu koša. Potom nahraj nový súbor.

Svoju prácu môžeš nahrávať až do konca školského kola 15. decembra 2023. Po tomto termíne to už nebude možné.

Súbory vidí hneď po nahratí v školskom EduPage aj tvoj učiteľ. Vie si ich otvoriť a pozrieť. Svoju prácu mu už nemusíš odovzdať iným spôsobom.
    Učiteľ - kde uvidím odovzdané riešenia domáceho kola súťaže?

Ak by sa vyskytol problém, s ktorým si nevieš poradiť, kontaktuj nás na adrese: sutaze@asc.sk

Viac návodov: Súťaže - pohľad žiaka/rodiča