Žiak - riešim domáce kolo MO, FO, ChO. Kde nájdem zadania a ako odovzdám svoje riešenia?

Slovenčina Čeština

Zadania domáceho kola nájdeš aj vo svojom EduPage konte. V Module Súťaže, v časti Všetky súťaže, alebo Moje súťaže si vyhľadaj príslušnú súťaž a klikni na Pozrieť/Odovzdať domáce kolo.
Vyber kategóriu, ktorú chceš riešiť. V novom okne sa zobrazia informácie, dokedy je možné odovzdať riešenia úloh domáceho kola. Po kliknutí na Odovzdať riešenia spustíš test so zadaniami úloh domáceho kola.

Keď už máš úlohu vyriešenú, vypracuj ju v textovom editore v počítači a ulož ako súbor. Alebo súťažnú úlohu vyrieš na papieri a potom oskenuj alebo odfoť telefónom.

V zadaní domáceho kola je pri každej úlohe tlačidlo Pridať súbor. Kliknutím naň vieš nahrať súbor so svojím riešením. Názov súboru nie je podstatný.

Ak má tvoje vypracovanie viac strán, môžeš do jednej úlohy priložiť aj viac súborov. Avšak každú úlohu prikladaj zvlášť do okienka, ktoré je pri danej úlohe.

Tlačidlom Uložiť uložíš nahraté súbory a tlačidlom Zatvoriť z testu odídeš:

Úlohy nemusíš odovzdať všetky naraz. Po prvom vstupe do testu sa vytvorí automatická registrácia a bude ti priradený kód, ktorý vidíš v časti Moje súťaže. Cez Odovzdať riešenie si môžeš test so zadaniami otvoriť opakovane a ďalej odovzdávať svoje riešenia v zvoleniej kategórii. Ak máš záujem riešiť aj ďalšiu kategóriu, môžeš tak urobiť cez Pozrieť/Odovzdať domáce kolo a vybrať si inú kategóriu.

Ak si už mal nejaké odpovede odovzdané, systém pri opakovanom spustení testu oznámi, že boli tvoje odpovede automaticky obnovené.
Ak chceš vymeniť súbor, tj. zmazať starý a nahrať nový, nastav sa myšou nad súbor a stlač "x". Potom nahraj nový súbor.

Svoje riešenia úloh môžeš nahrávať až do konca domáceho kola. Po tomto termíne to už nebude možné.

Súbory vidí hneď po nahratí v školskom EduPage aj tvoj učiteľ, ktorý ťa zaregistroval. Vie si ich otvoriť a pozrieť. Riešenia úloh mu nemusíš odovzdať už iným spôsobom.
Učiteľ - kde uvidím odovzdané riešenia domáceho kola súťaže?

Ak by sa vyskytol problém, s ktorým si nevieš poradiť, kontaktuj nás na adrese: sutaze@asc.sk

Viac návodov: Súťaže - pohľad žiaka/rodiča