Ako zadám body žiakovi, ktorý robil test na papieri?

Po ukončení online formy súťaže môže učiteľ manuálne zadať žiakovi, ktorý robil test na papieri, získané body za úlohy a tiež čas vypracovania testu.

Aby ste mohli žiakovi zadať body a čas, musí byť zaregistrovaný cez EduPage. Žiak je zaregistrovaný vtedy, ak má vygenerovaný súťažný kód. Ak nie je, môžete ho zaregistrovať aj dodatočne takto: Ako zaregistrovať žiakov do prvého kola súťaže?

V module Súťaže zvoľte záložku Priebeh súťaže.
Body za test a čas riešenia testu zapíšete v časti Ďalšie hodnotenie.

Poznámka: Žiaci, ktorí súťažili online formou, majú v časťi Priebeh zapísaný začiatok a koniec súťaženia. Žiaci, ktorí robili Pytagoriádu v papierovej forme, majú tieto stĺpce prázdne.

Kliknite na ikonu pera v stĺpci Ďalšie hodnotenie.

Zadajte, koľko bodov získal žiak za úlohy. Tj. číslo od 0 do 15. Medzi políčkami sa pohybujete stlačením šipiek hore/dole, resp. klávesou Enter sa dostanete na ďalšie políčko smerom nadol.
Zadajte čas. Buď vo formáte minút, napr. 22, alebo vo formáte minúty:sekundy, napr. 22:30.
Stlačením Enteru sa hodnoty uložia a môžete zadať údaje pre ďalšieho žiaka.

Systém sám prepočíta body za ušetrený čas. Celkový počet bodov vidíte v stĺpci "Body za test".

Upozornenie: Needitujte body žiakom, ktorí riešili test online. Je to možné len po výslovnej dohode s organizátormi súťaže. Okresní organizátori vidia vo svojom administrátorskom prostredí dopisované body aj históriu všetkých zmien.

Viac návodov: Súťaže