ZŠ a MŠ sa spája do jednej spojenej školy

V tomto návode sa budeme zaoberať prípadom, že sa spája základná škola s materskou školou do jednej právnickej osoby. V návode sa budeme zaoberať otázkou spojenia školských informačných systémov EduPage.

1. Ak ZŠ doteraz používala EduPage a MŠ nie, potom stačí jednoducho pridať žiakov MŠ do existujúceho EduPage ZŠ. Je potrebné pridať najskôr do EduPage novú organizačnú zložku (MŠ) a následne triedam pre MŠ treba nastaviť odbor a zameranie - materská škola.

Ako zadať novú organizačnú zložku?

2. Ak obe zložky doteraz používali svoj vlastný EduPage, treba si zvážiť, či chcete všetky údaje presunúť na jeden EduPage, alebo bude každá zložka používať naďalej vlastný EduPage.

Ak sú obe organizačné zložky na jednom EduPage, napr. správy na celú školu alebo novinky na webstránke budú chodiť rodičom z oboch zložiek.

Pokiaľ sa rozhodnete pre jeden EduPage, potom je potrebné údaje z EduPage MŠ presunúť na EduPage ZŠ.
Ak oba EduPage fungujú na Agende online (tj. nie na programe aScAgenda), vieme s exportom a importom údajov pomôcť. Ak používate program aScAgenda, export a import údajov z MŠ musíte spraviť v programe aScAgenda vo vlastnej réžii.

Viac návodov: Spájanie škôl