Môžem podpísať dokument elektronickou pečaťou?

na podpis, kvalifikovaný elektronický podpis, podpisovanie dokumentov, elektronická pečať

Na základe vyjadrenia Ministerstva školstva, sekcia 5:

Súhrnné informácie pre školy a školské zariadenia
k povinnostiam podľa zákona o e-Governmente

Elektronické úradné dokumenty (napríklad rozhodnutia o prijatí) autorizuje riaditeľ školy výlučne elektronickým podpisom s použitím mandátneho certifikátu, ku ktorému pripojí elektronickú časovú pečiatku. EduPage eGovernment teda podpisuje mandátnym certifikátom. Časovú pečiatku pripája automaticky.

Pedagogickú dokumentáciu, ktorú vediete elektronicky (napríklad triednu knihu), môžete podpisovať elektronickou pečaťou:
Podpisovanie elektronickou pečaťou
Ak elektronickú pečať nemáte, môžete aj pedagogickú dokumentáciu podpísať elektronicky s mandátnym certifikátom.

Pozri aj:
Keď podpisujem dokument v module eGovernment, podpisuje sa automaticky aj s elektronickou časovou pečiatkou?
Hromadné podpisovanie dokumentov