Ako zadať prax do rozvrhu, aby mohli inštruktori robiť dochádzku žiakov?

Predpokladajme, že žiaci majú prax v týchto 4 firmách:

Ako pridám zamestnávateľa, s ktorým má naša škola zmluvu o duálnom vzdelávaní?

V tejto triede je potrebné zadefinovať nové delenie - počet skupín v delení bude zodpovedať počtu firiem, do ktorých žiaci idú na prax. Podrobnejšie o deleniach tu: Ako vytvárať delenia v triede?

Každú hodinu praxe môžete vytvoriť buď klasickým spôsobom Pridávanie a editovanie hodín, ale výhodnejšie je použiť pohľad "Osnova hodín".
Viac tu: Čo je to osnova hodín?

V osnove najprv vytvorte pre triedu novú hodinu v predmete Prax - stačí do príslušného poľa zadať "1" a potvrdiť "enter".

Dvojklikom otvorte nastavenie hodiny a zvoľte, z koľkých spojených hodín pozostáva. V prípade na obrázku ide o jednu "sedem-hodinovku" praxe za týždeň. Nič ďalšie nevyberajte a nezadávajte, iba potvrďte "OK".

Teraz kliknite v osnove hodín pravou myšou na túto hodinu a zvoľte "Rozdeliť triedu na skupiny" a vyberte delenie z prvého kroku.

Vyberieme správne delenie.

Vznikli 4 hodiny, avšak sú šedé, tj. bez zadaného učiteľa. V hornej časti je potrebné vybrať ku každej skupine učiteľa.

Ku každej skupine vyberte učiteľa.

Tak ste vytvorili 4 celodenné hodiny praxe - každú pre jednu skupinu s iným učiteľom. Podobným spôsobom vytvorte hodiny aj pre ďalšie triedy.
Odporúčame:
Kopírovanie delenia z jednej triedy do inej triedy (iných tried)
Práca so spojenými hodinami

Hotový rozvrh uložte a vypublikujte.
Ako vypublikovať nový rozvrh v Rozvrhoch ONLINE?

Ďalšie kroky treba spraviť na Edupage. Je potrebné vytvoriť hodiny a vybrať do nich správnych žiakov.

V ľavom menu zvoľte Prehľad -> Hodiny-tabuľka.
Prvý krok je vytvoriť hodiny, ktoré prišli z rozvrhu. Je to jednoduché, stačí kliknúť na Vytvoriť hodinu.

V nastaveniach každej hodiny je potrebné vybrať žiakov, ktorí sú v príslušnej skupine.

Inštruktor uvidí hodiny v triednej knihe. Vyznačenou ikonkou "-" môže zbaliť všetky identické jedno-hodiny do jedného riadku /ako sedem-hodinovku/

a napr. zapísať učivo a urobiť dochádzky naraz na všetkých hodinách naraz.