Ako naimportovať knihy do knižnice/skladu učebníc?

English Slovenčina

Ak importujete z aScAgendy, postupujte podľa návodu: Ako naimportovať knihy do knižnice/skladu učebníc z aSc Agendy?

Zoznam kníh/učebníc z excelu/CSV môžete naimportovať do EduPage knižnice/skladu učebníc.
Môžete to urobiť ako administrátor po kliknutí na Agenda online - Súbor - Import - Import zo schránky (MS Excel),

kde zvolíte Knižnica/Sklad učebníc a do políčka na vloženie vašich údajov vložíte skopírované údaje z excelu.

Zaškrtnite možnosť "Automaticky nastaviť stĺpce z prvého riadku". Kliknutím na názov hlavičky v tabuľke môžete vybrať aký údaj daný stĺpec obsahuje a kde sa naimportuje.

Upozornenie: Ak Vaša škola používa čiarové kódy, môžete ich samozrejme naimportovať tiež. Používajú sa čiarové kódy pre titul a čiarové kódy pre exempláre. Overte si, ktorý čiarový kód idete importovať, prípadne si nastavenie upravte.
V hlavičke tabuľky kliknite na stĺpec "Čiarový kód".

Knihy/učebnice, ktoré majú rovnaké ISBN, názov a autora, ale iné číslo knihy/učebnice sa naimportujú ako jedna kniha s viacerými kusmi knihy.
Zobrazí sa vám tabuľka, ktorú potvrdíte.

Hotovo. Knihy/učebnice sú naimportované v module Knižnica/Sklad učebníc.

Poznámka: Pri importe kategórií myslite na to, že sú určené na orientáciu čitateľov pri výbere diela. Žiaci si knihy môžu filtrovať podľa kategórií. Ľahšie si tak napríklad dokážu vybrať knihu povestí na povinné čítanie.

Pozri aj:
Ako pridať nový titul do modulu Knižnica/Sklad učebníc
Knižnica - rýchly prehľad
Kategórie niektorých kníh sa mi pri importe nenačítali