Informačné obrazovky v budove školy

Slovenčina Deutsch

Pomocou modulu Informačná obrazovka môžete menežovať informačné obrazovky po celej budove školy, napríklad pri hlavnom vchode alebo v zborovni. Môžu sa tam zobraziť aktuálne informácie ako napríklad suplovanie. Možné sú aj ďalšie informácie, ako je rozvrh, kalendár, obrázky a podobne. Na inštaláciu postačuje jednoduchý monitor/TV s pripojením na internet a aktuálnym prehliadačom.

Tu nájdete pokyny na nastavenie informačných obrazoviek v EduPage, ktoré vysvetľujú rôzne nastavenia:

Informačná obrazovka - základné nastavenia
Ako vytvorím novú informačnú obrazovku so suplovaním?
Ako vytvorím kombinovanú informačnú obrazovku?
Ako vytvorím informačné tabule s časovým odstupom?
Ako vytvorím prezentáciu z informačných obrazoviek?
Ako vytvorím informačnú obrazovku, ktorá zobrazuje informácie počas niekoľkých dní?

Príklad pohľadu na suplovanie na obrazovke:

Poznámky na použitie v budove školy:
Vo všeobecnosti odporúčame používať aktuálnu verziu prehliadača Google Chrome alebo Mozilla Firefox. (Oba programy sú dostupné bezplatne na internete.)

Ak chcete spustiť monitor a načítať suplovanie, musíte urobiť dve veci:

1. Nastavte svoju novovytvorenú „stránku Informačnej obrazovky“ ako domovskú stránku v prehliadači. Aky link tam je potrebné nakopírovať, sa dočítate v návode Informačná obrazovka - základné nastavenia.

2. Po druhé, musíte teraz nastaviť váš operačný systém tak, aby automaticky otvoril prehliadač pri spustení počítača.