Aký jazyk skúšky sa vytlačí na maturitnom vysvedčení a na protokole?

maturita, maturitná skúška, maturitné vysvedčenie, protokol o maturite

Jazyk skúšky pre maturitný predmet sa automaticky načíta na maturitné vysvedčenie a protokol

- v prvom rade podľa jazyka skúšky, ktorý si maturant pre maturitný predmet zvolil pri prihlasovaní sa na maturitnú skúšku (relevantné pre bilingválne školy)

- v druhom rade podľa nastavenia vyučovacieho jazyka daného maturitného predmetu

Toto nastavenie jazyka skúšky vidíte aj priamo v časti Výsledky po otvorení detailov u konkrétneho žiaka.
Ak potrebujete, môžete zmeniť jazyk skúšky individálne pre niektorého žiaka a jeho predmet. Stačí v časti Výsledky vybrať iný jazyk skúšky zo zoznamu a uložiť.

Poznámka: Ak vyberiete pre jazyk skúšky "-", tak na protokole a vysvedčení bude jazyk skúšky prázdny resp. vyškrtnutý.

Tip: skontrolujte nastavenie Vyučovacieho jazyka pre jednotlivé maturitné predmety a maturitné triedy.

Viac návodov: Maturita