Ako vytvoriť maturitné komisie?

maturita, maturitný rozpis, maturitná komisia, generovať, editor maturít

Vy sami nemusíte určovať maturitnú komisiu jednotlivým žiakom.
Generátor sám určí optimálne rozloženie žiakov do komisií. Riadi sa pritom nastaveniami, ktoré ste zadali.
Stačí teda vytvoriť iba maturitné komisie pre maturitné predmety.

Maturitné komisie vytvoríte v menu Rozvrh (1) - Komisie (2) - Pridať novú (3):

Otvorí sa nové okno, v ktorom nastavíte názov komisie, členov komisie,... a ďalšie parametre tejto komisie:

Pre generátor maturitného rozvrhu a automatickú kontrolu rozvrhu sú podstatné parametre:

- Max. počet žiakov za deň
- Čas komisie na vyhodnotenie (v minútach)
- Max. počet žiakov v jednom bloku: komisii sa nastaví automaticky prestávka po každom bloku skúšania
- Max. počet žiakov celkom: za všetky dni koľko žiakov vyskúša táto komisia
- Maturanti sa môžu pripravovať aj počas vyhodnotenia

Ak potrebujete vyhradiť konkrétnu komisiu pre nejakú podmnožinu vašich maturantov, postupujte ako v tomto prípade: Ako nastaviť, že žiaci bilingválneho štúdia musia byť skúšaní konkrétnou komisiou?

Tip: Pri generovaní rozvrhu v editore maturít si viete otvoriť nastavenie komisie kliknutím pravého tlačidla myši:

Ako zadám učebňu pre maturitnú komisiu?
Ako mám nastaviť dni, v ktorých nemôže daná komisia skúšať?
Ako skopírujem komisie z minulého roka?

Viac návodov: Maturita