Predpis na nasledujúci šk. rok so splatnosťou ešte v aktuálnom šk. roku

predpis v aktuálnom školskom roku, predpis v novom školskom roku, predpis v predstihu

Slovenčina Čeština

aSc agenda (Agenda Online) na Edupage funguje na šk. roky - platí to aj pre ostatné moduly, kde sa pracuje so žiakmi/učiteľmi konkrétneho šk. roka.

Niekedy je ale potrebné pre nový šk. rok vytvoriť predpis vo veľkom predstihu, kedy je splatnosť poplatku ešte počas aktuálneho šk. roka (napr. zápisné či školné na nový školský rok).

Zapísané platby sa však môžu párovať iba s poplatkami v predpise zadanom v rovnakom šk. roku - preto pre jednoduchú prácu s prijatými platbami je najlepšie vytvoriť predpis v takom šk. roku, v akom sa nachádzajú dátumy splatnosti poplatkov.
Ak má jeden predpis viac poplatkov a tie sú splatné v rôznych šk. rokoch, vtedy je predpis najlepšie rozdeliť na dva čiastkové. Predpisy odporúčame v názve zreteľne odlíšiť, aby sa v jednom šk. roku navzájom neplietli (napr. 'školné' a 'školné pre nový rok').

Sú viaceré možnosti ako taký predpis vytvoriť a spravovať, každý spôsob má nejaké výhody a nevýhody. Rozhodnutie školy, ktorý spôsob použiť, je aj podľa toho, pre koho je predpis určený (aktuálnych / nových žiakov) a čo škola potrebuje vidieť / zadávať / kontrolovať / sumarizovať / robiť prehľady ....

Je potrebné tiež poznať niektoré centrálne nastavenia systému Edupage:

• zobrazenie poplatkov - modul platby sa zobrazuje pre aktuálny šk. rok - pre zobrazenie iného roka sa treba manuálne prepínať (na webe aj v mobilnej aplikácii)
  • platby importované z bankového výpisu - je možné ich presunúť do nasledujúceho/predchádzajúceho šk. roka jednotlivo aj hromadne a systém robí kontrolu na duplicitu platieb aj medzi šk. rokmi
  • prechod medzi školskými rokmi - systém ponúka automatický prenos predpisov (poplatkov aj používateľov) ako aj prenos zostatkov a ich priradenie ku rovnakému/inému/žiadnemu predpisu

MOŽNOSTI VYTVORENIA PREDPISU

Príklad: Chceme vytvoriť predpis za školné, kde splatnosť prvého poplatku (pre september - označíme 09) je už v mesiaci marec (označíme 03)

I. možnosť - vytvoriť predpis v aktuálnom šk. roku - natrvalo (s názvom napr. 'nové školné - 09'), ale zadať iba jeden poplatok (pre september) a nastaviť dátum splatnosti (xx.03.2024)

-> prijaté platby importovať priebežne s ostatnými bežnými platbami - teda v aktuálnom šk. roku
    -> v auguste - vytvoriť v novom šk. roku nový predpis na zvyšné poplatky (s názvom napr. 'školné 24/25 - 10-06' = v ňom zadáte poplatky len pre mesiace 10 - 06 a s príslušnými dátumami splatnosti)
    -> v auguste pri prenose predpisov a platieb predpis 'nové školné - 09' neprenášať, iba zostatky z neho (nedoplatky/preplatky) a tieto napárovať na nový predpis 'školné 24/25 - 10-06'

výhoda