V lete sú v našej MŠ externí žiaci z iných MŠ - ako evidovať dochádzku týchto žiakov?

V niektorých mestách sa v lete deti z dvoch alebo viacerých MŠ spájajú do jednej MŠ.
Aby ste mohli evidovať dochádzku týchto externých žiakov, potrebujete urobiť niekoľko krokov:

1. Vytvoriť novú triedu pre externých žiakov.

2. Zadať externých žiakov do EduPage, do vytvorenej triedy "externí žiaci".
Žiakov môžete pridať manuálne, alebo ak máte mená detí v elektronickej podobe, je možné žiakov naimportovať.

Ako môžem pridať/naimportovať učiteľov a žiakov?

Minimum informácií, ktoré je potrebné do EduPage zadať je: Meno, priezvisko, trieda. Triedu zadajte, tú ktorú ste si pridali v bode 1).

3. Vytvoriť hodiny pre letný režim.
Pokiaľ sú deti v triedach v lete zoskupení ináč ako v priebehu roka (sept-jún), potrebujete vytvoriť nové hodiny pre letný režim.

V kolonke triedy zvoľte, že na hodine budú deti z viacerých tried, pretože chceme vybrať pôvodné deti aj externé deti.

Zaškrtnite iba deti, ktoré v lete budú MŠ navštevovať.

4a. Ak sa v tejto triede budú striedať (prevažne) tie isté dve pani učiteľky, odporúčame pridať túto hodinu do osobného rozvrhu učiteľov. Cez osobný rozvrh sa hodiny dostanú do triednej knihy, kde potom môžete zadať dochádzku žiakov a odučené učivo.

4b. Ak je vo vašej MŠ situácia taká, že v triede sa bude striedať viac rôznych učiteliek, potom zadajte všetky pani učiteľky do hodiny.

V takomto prípade neodporúčame zadávať hodinu do osobného rozvrhu, ale hodinu si každá pani učiteľka pridá do triednej knihy manuálne cez pridať hodinu:

Tu treba dať pozor, aby ste si vybrali správnu hodinu, v ktorej máte aj externých žiakov:

Viac návodov: Materské školy - špecifiká