Prechod z programu aSc Agenda na online verziu Agendy - výhody

prechod, agenda online, online, konverzia

Slovenské školy používajú na evidenciu údajov o žiakoch, učiteľoch, predmetoch a triedach program aScAgenda.

Ponúkame školám možnosť nahradiť program aScAgenda online verziou.

Agenda online ponúka školám viacero výhod:

1. Prístup odkiaľkoľvek. K Agende online sa pripojíte z ľubovoľného počítača. Ak potrebujete niečo urobiť, nie je nutné ísť do školy ku konkrétnemu počítaču, na ktorom beží program aScAgenda.

2. Nie je nutné inštalovať aktualizácie aScAgendy. Bez práce budete mať vždy prístup k najnovšej verzii. V minulosti boli dni, keď sme vydali 10 verzií aScAgendy.

3. Zvýšená bezpečnosť. Údaje na lokálnych počítačoch v školách sa stávajú čoraz viac terčom útokov zo strany žiakov. Je oveľa jednoduchšie získať prístup k údajom, ktoré sú uložené v škole, než k tým, ktoré sú chránené v dátovom centre ohradenom ostnatým drôtom. O bezpečnosť týchto údajov sa stará centrálna správa, zatiaľ čo lokálne údaje si musí zabezpečovať každá škola samostatne. Zvyšuje sa tým riziko, že niečo prehliadnete alebo zabudnete niečo nastaviť vo vašej sieti. Alebo iba necháte otvorené dvere.

4. Nehrozí strata údajov. Údaje v Agende online sú okamžite zálohované na viacerých serveroch, každú noc sa zálohujú. Nemusíte sa obávať, čo sa stane, ak sa počítač v škole pokazí. Stratené údaje by ste museli obnovovať z týždeň starých záloh. Kedysi obnova zo zálohy nebola až taký problém. V dnešnej dobe, keď v EduPage pribúdajú každý deň stovky zápisov od učiteľov, žiakov či rodičov, je obnovenie z týždeň starej zálohy dosť zlá skúsenosť.

5. Nie je nutné po každej zmene synchronizovať údaje medzi aScAgendou a EduPage. aScAgenda je s nami už 20 rokov. Technológia, ktorú sme vtedy vyvinuli, umožňovala školám synchronizovať údaje a mať ich rovnaké aj v PC aj na webe. V čase vzniku bola táto možnosť úžasná. Avšak vyžaduje neustálu kontrolu, vznikajú chyby a predstavuje pre školy prácu navyše.

6. Podpora pre školy je efektívnejšia. Ak bol v PC verzii problém, často bolo treba posielať do aSc zálohu. Kolegovia ju pozreli, opravili chybu, vydali verziu, vy ste si ju stiahli a zisťovali, či je problém vyriešený. Mnohokrát sa nepodarilo chybu odstrániť na prvýkrát. Pri online verzii Agendy vieme škole oveľa efektívnejšie pomôcť.

7. Jednoduchší vývoj funkcií. Pridávanie nových funkcií alebo vylepšení je oveľa jednoduchšie v online verzii. Momentálne je potrebné všetko implementovať 3x - do EduPage, do aScAgendy a ešte aj zabezpečiť synchronizáciu. EduPage používa milión Slovákov každý deň. Napriek tomu sme často nútení robiť zmeny za plnej prevádzky. Zmeny v legislatíve prichádzajú neustále, reformy a noví ministri ešte častejšie. Aj školy sú čoraz rôznorodejšie. V zahraničí, kde školy s EduPage používajú výhradne Agendu online, vidíme, že vývoj nových funkcií je oveľa pružnejší.

8. Odosielanie dát do RISu z online verzie je pohodlnejšie. Nemusíte v škole čakať, či dávka prejde. Môžete sa prihlásiť z domu, skontrolovať a prípadne odoslať dávku znova.

Ako získam agendu online?
Je to jednoduché. Prihláste sa na vašu stránku EduPage, kliknite na modrú dlaždicu "Prejdite na aSc Agendu Online" a dolu stlačte zelené tlačidlo "Chceme používať Agendu online". Budeme vás kontaktovať a dohodneme podrobnosti.

Stratím aSc Agendu na PC?
Nie, verzia pre PC vám stále funguje, môžete z nej tlačiť, nájsť všetky údaje zadané do momentu, keď ste urobili prechod. V EduPage ich máte samozrejme tiež, môžete z EduPage tlačiť katalógové listy aj s údajmi z predchádzajúcich rokov.

Čo sa teda zmení?
Nové údaje sa budú zadávať v Agende online a už budú viditeľné iba v Agende online.

Prihláste sa ako administrátor a kliknite na modrú dlaždicu: