Letný režim v MŠ - evidencia dochádzky žiakov

V lete funguje MŠ obvykle v inom režime, ako cez školský rok. Do MŠ chodí menej detí, preto sa deti z viacerých tried spoja do jednej.

Ako evidovať dochádzku detí v takomto prípade? Nasledujúci postup poslúži dobre na evidenciu dochádzky žiakov.

• Vytvoríme hodinu pre letný režim, do ktorej vyberieme deti z viacerých tried.
  • Predpokladáme, že učitelia sa budú v letnej triede striedať, preto nebudeme hodiny zadávať do osobných rozvrhov učiteľov, ale učitelia si hodinu pridajú do triednej knihy manuálne.

Prihláste sa ako administrátor. Vytvorte novú hodinu.

Vyberte do hodiny všetkých učiteľov, ktorí sa budú v tejto triede striedať.

V našom príklade sme si vytvorili nový "predmet" leto, ale môžete kľudne vybrať z predmetov, ktoré už máte vytvorené.

Pokiaľ budú niektoré deti chodiť domov na obed, potrebujete evidovať dochádzku detí zvlášť doobeda a zvlášť poobede. V tom prípade je nutné vytvoriť si hodiny s dvomi rôznymi predmetmi - jednu pre dopoludnajšie vyučovanie, jednu pre popoludňajšie.

Kliknite na výber triedy.

Ak spájate deti z viacerých tried, zaškrtnite "na túto hodinu chodia žiaci z viacerých tried". Označte triedy.

Ďalej v nastaveniach hodiny zvoľte Žiaci / skupiny:

Zvoľte Vybrať iba niektorých žiakov a zaškrtnite iba žiakov, ktorí budú navštevovať MŠ v lete:

Nastavenia hodiny uložte.

Aby bolo možné evidovať dochádzku žiakov, treba v triednej knihe pridať hodinu s aktuálnou pani učiteľkou.

Vybrať je možné iba jedného učiteľa. Vyberte toho, ktorý bude evidovať dochádzku žiakov.

Pri výbere časového obdobia zvoľte "Časť dňa". Ako zadať/zmeniť čas, odkedy dokedy trvá časť dňa (doobeda/poobede)?

Pani učiteľka teraz uvidí hodinu v triednej knihe a môže evidovať dochádzku žiakov.

Hodinu nemusí pridávať do ETK iba administrátor, môže si ju pridať aj pani učiteľka, napr. aj cez mobilnú aplikáciu. K tomu však potrebuje pripojenie na internet.

Pokiaľ sa budú v letnej triede striedať stále tie isté dve pani učiteľky, v tom prípade zadajte hodiny do osobných rozvrhov učiteľov a zadajte platnosť rozvrhu iba na letné mesiace, keď je škôlka v prevádzke. Učitelia si nebudú musieť hodinu pridávať do ETK manuálne, ale ETK sa naplní hodinami z osobných rozvrhov.
    MŠ - Ako vytvoriť učiteľom osobné rozvrhy

Viac návodov: Materské školy - špecifiká