Automatické nahrávanie platieb - nastavenie služby

import platieb, nahrávanie platieb, importovať od, párovanie platieb, nastavenia, priradiť platby,

Po udelení súhlasu s prístupom na bankový účet školy sa škole zobrazí platnosť udeleného súhlasu a v tomto okne je potrebné urobiť si ďalšie nastavenie služby automatické nahrávanie platieb.

EduPage vám umožní automaticky nahrávať platby niekoľkokrát za deň a tieto sa aj automaticky spárujú s vašimi predpismi. V zásade teda nemusíte nič robiť, stačí zaškrtnúť tieto dva checkboxy (č.3). Nastavíte si tu tiež obdobie (č. 4), od ktorého sa platby importujú a potvrdíte tlačítkom Importovať (č.5).

Týmto nastavením sa vám platby automaticky nahrajú na EduPage a spárujú s predpismi minimálne 3-krát denne:

*Priraďovanie (párovanie) platieb je nastavené podľa VS, správy pre príjemcu a účtu používateľa. V prípade, že si to prajete zmeniť, nastavte si to podľa svojich požiadaviek (napríklad ak chcete, aby sa platby priraďovali len podľa VS). Môže ísť napríklad o situáciu, že jeden bankový účet používate v ZŠ aj v MŠ a každá má svoj EduPage a na oboch chcete využívať automatické nahrávanie platieb.

V prípade, že platba zostane nepriradená, tak je potrebné ju priradiť manuálne - Platba nemôže byť priradená - manuálne priradenie platieb. Na EduPage sú nahrávané všetky platby z banky - kreditné aj debetné. Tie, ktoré nepotrebujete, môžete ponechať nepriradené alebo ich môžete vymazať.

Poznámky:
- Ak z nejakého dôvodu potrebujete načítať platby práve teraz, napríklad ak vám prišla platba od prezidentovej dcéry a nechcete, aby prezident čakal do najbližšej automatickej synchronizácie, môžete kedykoľvek nahrať platby stlačením Importovať.
- V okne sa vám zobrazí za aké obdobie máte importované platby celkovo a dátum a čas posledného importu.
- Nájdete tu tiež časový údaj o dĺžke pripojenia bankového účtu k EduPage v mesiacoch (prehľad pripojených účtov a údaj o dĺžke pripojenia sa nachádza tiež v Nastaveniach platieb).
- EduPage automaticky nahráva platby, ktoré sú už pripísané na bankovom účte školy. Poskytujeme možnosť pozrieť si aj "platby na ceste", ktoré rozdeľujeme na dve skupiny. Ide o platby (a.), ktoré ešte nie sú pripísané na účte (platba nemá ešte status uzavretej platby ale systém ju už vidí). Toto využijete v prípade, ak vám zavolá rodič, že nevidí svoju platbu na Edupage, ale vy si ju budete vedieť pozrieť v prehľade platieb na ceste a ubezpečiť ho, že je všetko v poriadku. V prehľade platieb na ceste tiež môžete nájsť platby (b.), ktoré už sú pripísané na bankovom účte, ale neprebehla ešte automatická synchronizácia a čakajú na automatické nahrávanie - je možné importovať ich ihneď stlačením tlačítka Importovať.

V prípade, že si neprajete mať nastavenú úplnú automatiku, môžete si službu nastaviť aj takto:
a.) Platby sa automaticky nahrávajú na EduPage minimálne 3-krát denne ale platby si chce škola párovať sama - Priraďovanie platieb žiakom po importe z bankového výpisu:

b.) Škola má zriadený iba súhlas s prístupom na účet a čas nahratia platieb si chce manažovať sama - platby sa nahrajú len keď stlačíte tlačítko Importovať a automaticky sa spárujú s predpisom a žiakom:

c.) Škola má zriadený iba súhlas s prístupom na účet a čas nahratia a párovanie platieb si chce manažovať sama - platby sa nahrajú len keď stlačíte tlačítko Importovať a nahrané platby je potrebné priradiť žiakom - Priraďovanie platieb žiakom po importe z bankového výpisu:

Platnosť súhlasu s prístupom k bankovému účtu školy je obmedzená na 180 dní a následne je potrebné tento súhlas predĺžiť rovnakým procesom ako pri vytváraní súhlasu. Automatické nahrávanie platieb - predĺženie súhlasu

Ako nastaviť službu automatické nahrávanie platieb na prelome šk. rokov Automatické nahrávanie platieb - prechod do nového šk. roka

V prípade otázok nás kontaktujte na platby@asc.sk