Nastavenie vlastnej splatnosti v predpise

platobný predpis, pridať predpis, edituj predpis, splatnosť, vlastná splatnosť

English Slovenčina

V prípade, že potrebujeme nastaviť nejakému platiteľovi vlastnú splatnosť poplatku z rôznych dôvodov (rodič požiadal o predĺženie splatnosti z osobných dôvodov; škola chce mať zaznamenaný dátum podpisu zmluvy o školnom v prípade súkromných škôl; atď.), môžeme toto nastaviť pri vytváraní/editovaní predpisu.

V Nastaveniach konrétneho predpisu klikneme myšou na vybraný poplatok, pri ktorom chceme zmeniť splatnosť predpisu a Nastavíme vlastnú splatnosť. V našom príklade chceme zmeniť splatnosť poplatku školné za 1. štvrťrok pri žiačke Biela Alexandra.

HOTOVO! Splatnosť poplatku sme úspešne zmenili. Pri ostatných používateľoch nám zostala splatnosť pôvodná - 30.9. Nastavenie nezabudneme uložiť.

Ak by sme chceli zmeniť splatnosť u viacerých používateľov na rovnaký dátum, tak týchto používateľov si označíme a využijeme nástroj Nastav označeným poplatky podľa prvého označeného.

HOTOVO! Splatnosť sme zmenili u viacerých používateľov naraz. Nastavenia nezabudneme uložiť.

Viac návodov k platobným predpisom nájdete tu - Definovanie platobných predpisov