Stravník - individuálne ukončenie stravovania počas školského roka

prestup na inu školu, maturity, maturita

English Slovenčina

V časti 'Stravníci' -> 'Objednávky & Typy platiteľov' je v tabuľke najlepší prehľad:
- kto je stravník = ten, kto má nastavené objednávky
- pre ktoré jedlo (desiata, obed, ...)
- pre aké obdobie roka

Ak počas šk. roka niekto odíde zo školy alebo sa už len jednoducho nechce viac stravovať, na karte stravníka je potrebné ukončiť mu objednávky korektne.

AKO SPRÁVNE UKONČIŤ STRAVOVANIE
-------------------------------------------------------------

I. KTO UŽ ODIŠIEL ZO ŠKOLY = meno je šedou farbou a prečiarknuté

II. BEŽNÝ STRAVNÍK = meno je modrou farbou

III. STRAVNÍK S PRERUŠENÝMI OBJEDNÁVKAMI = jeho meno je červenou farbou
*) meno môže byť zároveň aj prečiarknuté = už nie je žiakom školy, v agende zadaný dátum ukončenia štúdia už nastal

-------------------
Časté chyby a ich následky:

• namiesto ukončenia objednávky odhlásite stravníka do konca roka

• namiesto zadania dátumu konca objednávok vymažete celú objednávku na karte stravníka
  • pomýlite si typ platiteľa s objednávkami a namiesto ukončenia objednávok zadáte koniec obdobia pre typ platiteľa

• -------------------
    POPLATKY
    Zadaním dátumu ukončenia stravovania sa stravníkovi už nebudú vytvárať poplatky na ďalšie mesiace:

VRÁTENIE ZÁLOHY PRE DOTOVANÚ STRAVU

Ak stravník ukončený v priebehu šk. roka mal nastavenú zálohu pre 'obedy zadarmo' => systém automaticky vygeneruje vrátenie zálohy práve zadaním dátumu ukončenia objednávok.

Ukončený stravník má tak vypočítaný zostatok na stravnom aj na zálohe. Ak je nedoplatok na stravnom a preplatok na zálohe, tieto sa:

- pre 1. a 2. typ zálohy - vzájomne započítajú
    => výsledok bude iba jeden - preplatok alebo nedoplatok

- pre 3. typ zálohy - vzájomne nezapočítajú
    => zostávajú dva zostatky oddelene - na predpise záloha a na predpise pre bežné stravné
    - môžete však manuálne urobiť úhradu nedoplatku na stravnom aj pri 3. type zálohy a to interným prevodom

Podrobnejšie pozrite - Vrátenie zálohy pre stravníka ukončeného počas školského roka

V príklade na obrázku sú poplatky z pohľadu stravníka
    - vľavo poplatky na celý šk. rok
    - vpravo poplatky po zadaní konca objednávok ku koncu februára = nie sú už poplatky pre zvyšné mesiace a vidno aj preplatok na zálohe
    * pre 3. typ zálohy sa vzájomne nezapočítava nedoplatok na stravnom s preplatkom na zálohe - nad zoznamom poplatkov je vidno nedoplatok 2,54 eur na stravnom a preplatok 11,60 eur na zálohe.

Zoznam všetkých návodov pre modul Školská Jedáleň