Covid (jún 2020) - jedáleň je opäť otvorená

Od 1.6.2020 sa otvárajú škôlky a tiež školy pre 1. - 5. ročník, treba preto trochu upraviť aj nastavenia v jedálni.

I. krok

Ak ste mali nastavené dni mimo prevádzky, v nastaveniach modulu treba tento dátum upraviť - do 31.5.2020.
(Viac info pre 'dni mimo prevádzky' - Covid (jar 2020) - ako nastaviť zatvorenie pre jedáleň)

II. krok - pre ročníky 6. - 9.

Pre ročníky, ktoré sa už do konca šk. roka nevrátia do školy, je určite najlepšie riešenie hromadne nastaviť všetkých ako nestravníkov - či už ste mali zadané dni mimo prevádzky alebo stravníkov manuálne všetkých odhlásených.

V časti 'Stravníci' - 'Objednávky & Typy platiteľov' (1.) je tlačidlo pre hromadnú zmenu objednávok - 'Pridaj / odober objednávku' (2.)
V dialogovom okne je dôležité nastaviť:
3. pre jedlá zvoliť 'všetky' - nemusíte individuálne vyberať, či majú niektorí aj desiatu
4. v časti 'Stravuje sa' vybrať poslednú voľbu 'Nestravuje sa (=nemôže sa sám prihlásiť na obed)
5. pre obdobie treba zadať 'od 1.6.2020 - do neobmedzene'
6. triedy 6. - 9. sa dajú hromadne vybrať cez modré tlačidlo 'Pridať ďalších používateľov'.
Pozor, nevyberajte celý typ platiteľa, ale celé triedy v časti 'žiaci'. Pri triedach nemusíte ani rozlišovať, kto konkrétne bol doteraz stravník.
7. nakoniec uložíte

Podobne hromadným výberom môžete ukončiť stravovanie aj iným žiakom či učiteľom, ak už nenastúpia do školy.
Individuálne skrátiť stravovanie sa dá aj na karte stravníka - Stravník - individuálne ukončenie stravovania počas školského roka

III. krok

Ak ste mali zatvorenie jedálne nastavené cez 'dni mimo prevádzky', predchádzajúce kroky zabezpečili, že od 1.6.2020 máte v systéme už len potrebných stravníkov a s pôvodnými objednávkami.
Ďalej sa môžu stravníci prihlasovať/odhlasovať obvyklým spôsobom.

Ak ste nemali nastavené dni mimo prevádzky, ale ste stravníkom hromadne odhlásili stravu, objednávky do pôvodného stavu dáte cez tlačidlo 'Zruš odhlásenie stravy', ktoré sa nachádza v časti 'Jedlá stravníkov' aj v časti 'Odhlásení'.
V dialogovom okne vyberte pre jedlá možnosť 'všetky' a obdobie pre trvanie nastavte od 1.6. až do konca šk. roka, resp. dátumu, do kedy ste mali odhlásených stravníkov.

Dotácie pre 'obedy zadarmo' a dobrovoľné vyučovanie

Podrobnejšie pozrite návod - Covid (jún 2020) - št. dotácie a podmienka prítomnosti na vyučovaní

Zoznam všetkých návodov pre modul Školská Jedáleň