Kto bol na obede, aj keď mal odhlásené jedlo

Môže sa stať, že na jedlo príde aj stravník, ktorý má odhlásené jedlo a kuchárka si to na obrazovke výdajného terminálu nevšimne.

Zoznam pípnutí na výdajnom termináli za posledných niekoľko dní nájdete v časti 'Odhlásení' 'Pípnutia'.
Nachádza sa tu tabuľka so zoznamom pípnutí.

V stĺpci 'Stav' si môžete vyfiltrovať záznamy s AX a dostať tak menný zoznam - pre jedlo a deň (prvý stĺpec 'Čas'), kedy prevzali jedlo, hoci mali odhlásené:
* ak máte viacej výdajní / menu, môžu sa tu nachádzať ich skratky namiesto písmenka A.
Avšak písmenko X na konci vždy označuje, že jedlo bolo odhlásené.

• vysvetlivky ostatných skratiek:
    A - pípnuté menu A, ktoré aj bolo objednané
    Nič - pípnuté v čase, keď neprebiehal výdaj žiadneho jedla (v stĺpci jedlo tiež nič nie je)
    --- alebo pípnutie počas toho, ako bol pozastavený výdaj
    --- alebo opakované pípnutie = v rovnakej sekunde ako prvé pípnutie
    AV - opakované pípnutie - neskôr ako prvé pípnutie (objednané bolo menu A)

analogicky iné skratky menu:
    B - pípnuté (objednané menu B) / BV - opakované pípnutie - neskôr ako prvé (objednané menu B)

• filtre - sú možné v jednotlivých stĺpcoch
  • zoradenie - je možné kliknutím na názov stĺpca; opakované kliknutie = zoradenie v opačnom poradí
    - kolónka vľavo hore nad tabuľkou
    - klávesy Ctrl + F = štandardná skratka pre vyhľadávanie na web stránke; treba používať diakritiku

*) upozornenie: stránka obsahuje 50 záznamov, údaje môžu byť na viacerých stránkach

• ... ČO S NEPORIADNÍKMI ...

Ak chcete odhlásené, no prevzaté jedlo ďalej riešiť aj finančnou náhradou, tak môžete danému stravníkovi manuálne zmeniť odhlásené jedlo na prevzaté - pre príslušný deň.
    Systém počíta poplatky iba za objednané (neodhlásené) jedlo - takže hneď po zmene odhláseného jedla sa stravníkovi prepočíta poplatok daného mesiaca.

Vedúca jedálne - ako manuálne označiť prevzatia jedla

Súvisiace návody:
    Prehľady - zoznam odhlásených stravníkov + kto a kedy ich odhlásil

Zoznam všetkých návodov pre modul Školská Jedáleň