Ako hromadne odhlásiť stravníkov podľa absencie na prvej hodine

VÝNIMOČNÁ SITUÁCIA

Takéto odhlasovanie môžete robiť iba ak máte výnimočnú situáciu:
= sústavne veľký podiel nedisciplinovaných stravníkov, čo sa neodhlasujú zo stravy a neprídu na jedlo
= a potrebujete vyriešiť problém, že varíte zbytočne veľa, čo je nehospodárne (= veľa neodobratej stravy -> veľa odpadu, za ktorý sa platí)

VŚEOBECNÁ DOHODA A INFORMOVANOSŤ

Ako prvé škola musí zabezpečiť, aby všetky zúčastnené strany (rodičia, žiaci a učitelia), vedeli o takejto dohode:

Dohodnete si teda čas, ktorý bude vyhovovať aj vyučovaciemu procesu a aj kuchyni, aby mohli začať variť (vedeli koľko porcií treba) ... môže to byť ráno napr. o 8:10 h.

UČITELIA

JEDÁLEŇ

Vedúca jedálne potom môže vyfiltrovať neprítomných a hromadne im odhlásiť jedlo:

***)
Nezabudnite - treba si interne ošetriť prípady, keď napr.

--- trieda nemá prvú hodinu / nemá kto zapísať dochádzku do dohodnutého času - ?? odhlásiť alebo neodhlásiť stravu takejto triede??
--- dieťa ide ráno k lekárovi = na začiatku dňa bude ako chýbajúce, ale neskôr príde do školy a chce obed -> dohodnite si formu komunikácie s rodičmi

Zoznam všetkých návodov pre modul Školská Jedáleň