Notifikácie a automatické správy v module jedáleň

English Slovenčina

Modul jedáleň umožňuje automaticky posielať stravníkom notifikácie.
Sú to správy, ktoré žiak / rodič dostane doručené do svojho EduPage konta.

V nastaveniach modulu jedáleň, v kroku 'Neplatiči' sú na výber dva typy automatických notifikácií:

1. NOTIFIKÁCIA:

---> text správy je všeobecný, každý má ale údaj o výške svojho kreditu:

-> táto notifikácia sa dá zapnúť iba spolu so zapnutým zobrazovaním kreditu
-> notifikácie začne stravník dostávať vtedy, ak bude jeho kredit taký nízky, že nebude postačovať na úhradu aspoň štyroch dní stravovania
=> notifikácie môže stravník teda dostať štyri, tri, dva alebo jeden deň pred tým, ako sa jeho kredit minie
-> notifikáciu nedostáva stravník, ktorý nemá prihlásené žiadne jedlo
-> taktiež stravník, ktorý má prihlásené menej ako 4 dni, nedostane správu o poklese kreditu už 4 dni vopred, ale menej
=> preto ak na vašej škole majú stravníci prednastavené objednávky ako odhlásené a priebežne si prihlasujú iba 1-2 nasledujúce dni, správa o poklese kreditu im môže prísť iba tie 1 - 2 dni vopred (nie 4)

=> pokiaľ nezapisujete pravidelne prijaté platby za stravu, stravníci môžu dostávať nepravdivé správy, keďže v systéme je kredit nižší ako reálne

Pozrite aj Čo je kredit v školskej jedálni

2. NOTIFIKÁCIA:

---> text správy pre prerušenie objednávok je: ---> text správy pre obnovenie objednávok je:

Takúto notifikáciu môže stravník dostať ak používate a máte zapnuté automatické prerušenie a obnovenie; alebo aj v prípade, že urobíte prerušenie / obnovenie objednávok manuálne.
Automatické prerušenie objednávok neplatičom , Automatické obnovenie objednávok
Manuálne prerušenie objednávok neplatičom , Manuálne obnovenie prerušených objednávok

Ak pri používaní automatického prerušenia je vhodné mať zapnuté zobrazovanie kreditu.
Stravník môže vo svojom konte na úvodnej stránke každý deň vidieť aktuálny stav kreditu.
Kde stravník vidí aktuálny kredit na stravu

Zoznam všetkých návodov pre modul Školská Jedáleň